Haber

İzmit’li atletlerin büyük başarısı

İzmit’li atletlerin büyük başarısıTürkiye Yıldızlar Atletizm Şampiyonası ve Türkiye Gençler Atletizm Şampiyonası’na Kocaelili sporcularımız imza attı. İzmit’li atletlerin büyük başarısı, Türkiye’nin gururu ve gündem haberi oldu.

İzmit’li atletlerin büyük başarısı

Her iki şampiyonada toplam 2 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya kazanan genç sporcularımız, milli takım kadrosuna dahil oldu.

Yıldızlarda parladık

Türkiye Yıldızlar Atletizm Şampiyonası, 58 ilden 685 sporcunun katılımıyla Ankara’da yapıldı. 12-16 Temmuz’da Kenya’da yapılacak olan “Dünya Yıldızlar Atletizm Şampiyonası’nın son seçmesi” niteliği taşıyan organizasyonda kentimizi 10 sporcu temsil etti.100 metre bayanlar seçmede 12.36’lık derecesiyle ismini finale yazdıran İpek Usta, finalde de 12.56 koşarak altın madalyaya ulaşan ilk sporcumuz oldu.

İrem Dünya Kupasında

İpek Usta ile gelen başarının ardından gözler diğer başarılı sporcumuz İrem Usta’ya çevrildi. Kendisinden beklenen performansı ortaya koyan genç sporcumuz, 100 metre engelli bayanlarda 14.19’luk derecesiyle Dünya Yıldızlar Atletizm Şampiyonası’nın barajını geçerek; Kenya’da yapılacak olan şampiyonada milli takım formasıyla şehrimizi ve ülkemizi temsil etmeye hak kazandı.

Pentatlonun en iyisi

Kocaeli’nin genç sporcularından 2002 doğumlu Ersin İlhan, yarışmalara pentatlon branşında katıldı. 100 metre engelli, uzun atlama, gülle atma, yüksek atlama ve 1000 metre olmak üzere beş branştan oluşan müsabakalarda; 100 metre engellide 13.46, yüksek atlamada 1.62, gülle atmada 11.27, uzun atlamada 6.16 ve 1000 metrede 3.42.88’lik dereceleriyle 3 kademe sonunda topladığı 9 bin 112 puanla Türkiye şampiyonu olarak kupaya uzandı.

Berkay’dan çifte temsil

Türkiye Gençler Atletizm Şampiyonası ise 20-21 Haziran tarihlerinde Bolu’da yapıldı. 1-2 Temmuz tarihinde Romanya’da yapılacak olan Balkan Gençler Atletizm Şampiyonası’nın seçmesinin yapıldığı şampiyonada ilimizden 3 sporcumuz milli takıma girmeyi başardı. Yarışmaların ilk gününde 400 metreyi 48.12 koşarak bronz madalya kazanan sporcumuz Berkay Çalık, Balkan Şampiyonası kadrosuna dahil oldu. Sporcumuz 20-23 Temmuz tarihleri arasında İtalya’da yapılacak Avrupa Gençler Şampiyonası’nın barajını geçerek ülkemizi ve kentimizi her iki organizasyonda da temsil etmeye hak kazandı.

Onlar madalya usta’sı

100 metre bayanlarda İpek Usta, 12.54’lük derecesiyle ikinci olarak gümüş madalyayı boynuna takan sporcumuz oldu. Balkan Şampiyonası kadrosuna ismini yazdıran bir diğer sporcumuz olarak göğsümüzü kabarttı.100 metre engellide 14.73’lük derecesiyle ikinci olarak gümüş madalya kazanan İrem Usta da Balkan Şampiyonası kadrosuna dahil son sporcumuz oldu.

Federasyon başkanı kutladı

Sporcularımız 5 gün içinde yapılan iki ayrı şampiyonada topladıkları 2 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya ile atletizm otoritelerinin ilgisini çekmeyi başardı. Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar bu başarılarından dolayı sporcularımızı tebrik ederek milli takım adına yarışacakları şampiyonalarda başarılar diledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu