Haber

Ramil Guliyev’den Ülkemize Altın Madalya

Ramil Guliyev’den Ülkemize Altın MadalyaDünya Atletizm Şampiyonası‘nda erkekler 200 metre finalinde mücadele eden milli atlet Ramil Guliyev, Dünya Şampiyonu oldu. detaylar haberimizde…

Ramil Guliyev’den Ülkemize Altın Madalya

Londra’da devam eden Dünya Atletizm Şampiyonası’nda erkekler 200 metre finali koşuldu. Finalde mücadele eden milli sporcumuz Ramil Guliyev, Dünya Şampiyonu oldu.

Ramil Guliyev 20.09’luk derecesiyle imza attığı tarihi başarıyla Türkiye’nin Dünya Atletizm Şampiyonaları tarihindeki ilk altın madalyasını da kazanmış oldu. Başa baş geçen muhteşem yarışta Ramil, çok küçük bir farkla altın madalyaya ulaştı.

Dünya ikincisi Yasmani Copello Türk spor tarihine geçti

Dünya Atletizm Şampiyonası’nda 400 metre engellide gümüş madalya kazanan Yasmani Copello, Türk spor tarihinde, Dünya şampiyonasında ilk defa madalya kazanan erkek sporcu olarak tarihe geçti.

Milli atlet Yasmani Copello, Rio de Janeiro’daki Olimpiyat bronz madalyasına yanına Londra’da dünya ikinciliğini de ekledi. 400 metre engellide Yasmani’den gelen madalya, Türkiye’nin şampiyona tarihindeki üçüncü madalyası olarak kayda geçti. Daha önce Süreyya Ayhan ve Karin Melis Mey ile dünya podyumuna çıkan Türkiye, Yasmani Copello ile üçüncü kez bu büyük başarıya ulaştı. Dünya şampiyonası tarihinde ilk defa ülkem adına madalya kazanmış bir sporcu olduğum için çok mutluyum diyen Yasmani Copello, “Türkiye adına koşmaktan çok mutluyum. Ülkeme bu büyük başarıyı getirdiğim için çok mutluyum. Kulübüme, aileme ve özellikle başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Arkamda durdu beni çok destekledi ve bende bu madalyaları inşallah kazanmaya devam edeceğim. Altın madalya kazanmayı çok istiyordum ama olmadı. Ben Türk bayrağını en tepeye çıkarmaya uğraştım. Sevenlerime altın madalya hediye etmek istiyordum ama gümüş oldu inşallah diğer yarışmalarda bu sözümü yerine getireceğim. Madalyamı Türk halkına armağan ediyorum. Türkiye benim yuvam ve ben burada mutluyum. Ben Türk’üm ve Türkiye’yi çok seviyorum” diye konuştu.

Başkan Fatih Çintimar: Yasmani’ye teşekkür ediyorum

Milli atlet Yasmani’yi kutlayarak sözlerine başlayan Atletizim Federasyon Başkanı Fatih Çintimar, “Dünya şampiyonaları tarihimizde ilk defa erkeklerde madalya kazandık. Ama son olmayacağını söyledik ve söylemeye devam edeceğiz. Bu madalyada katkısı olan herkesi tebrik ediyorum. Bu madalya hep birlikte çalışmanın karşılığıdır. Yasmeni’nin performansının sürekli yükselmesi bizim ve ekibin birlikte çalışması ile elde edilmiş bir sonuçtur. O sporcularımızın lokomotifi ve abisi konumunda ve örnek bir sporcudur. Ay yıldızlı bayrağı taşıyan hangi sporcu olursa olsun, baş tacımızdır” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu