Kadın-Çocuk

Geniş kalçalar sağlıklı olmanın işareti

Geniş kalçalar sağlıklı olmanın işareti … ALMANYA’da yapılan sonuçları bir dergide yayınlanan bir araştırma tüm algıları değiştirecek. Bu araştırmanın sonucuna göre geniş kalçalar kilolu bir vücudun göstergesi değil, sağlık bir yapının işareti. detaylar haberimizde…

Geniş kalçalar sağlıklı olmanın işareti

ALMANYA’da yapılan sonuçları bir dergide yayınlanan bir araştırma tüm algıları değiştirecek. Bu araştırmanın sonucuna göre geniş kalçalar kilolu bir vücudun göstergesi değil, sağlık bir yapının işareti.

Bilimsel dergide yayımlanan araştırmaya göre vücudun alt kısmında daha az yağ bulunması, ölüm riskini ve kardiovasküler hastalıklar geçirme olasılığını artırıyor.

Fazla kiloluları kapsamıyor

Ancak bulgular fazla kilolu olanları kapsamıyor. Bunun nedeni ise aşırı kilolu insanların akciğerleri ve kalplerinin çevresindeki yağ seviyesinin çok yüksek olması.

‘Vücut şeklinin armut gibi olması daha iyi’

Araştırmayı yorumlayan Alman diyabet uzmanı Dr. Norbert Stefan insanların vücut şekillerinin elma gibi olmasındansa armut gibi olmasının daha sağlıklı olduğunu söylüyor.

Sağlıklı bir kilodaki insanın kalça ve bacaklarındaki yağlar güvenli kabul ediliyor. Bunun nedeni de kalça ve bacaklarda tutulan fazla yağın karın bölgesindeki yağ türünden farklı olması.

Karın bölgesindeki yağ, kana yağ asitleri salarak diyabete, insülin direncine ve yüksek kolesterole neden olabiliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu