Kadın-Çocuk

Meryem Uzerli: ‘Bir şeyhle para karşılığı yemek yedim’

Meryem Uzerli: ‘Bir şeyhle para karşılığı yemek yedim’ … Cingöz Recai filminde izlediğimiz Meryem Uzerli verdiği bir röportajda yaptığı açıklamalarla gündem yaratacak bir açıklamada bulundu. Meryem Uzerli; ‘Bir şeyhle para karşılığı yemek yedim’ detaylar haberimizde…

Meryem Uzerli: ‘Bir şeyhle para karşılığı yemek yedim’

Ünlü isimlerin sosyal medya hesaplarından kendilerine gelen yemek tekliflerini reddettiklerine dair haberleri sıklıkla okuyoruz. Ancak Meryem Uzerli bu tarz bir teklifi kabul ettiğini verdiği röportajda açıkladı. Uzerli bir şeyhle para karşılığı yemek yediğini söyledi. Hürriyet’ten Cengiz Semercioğlu’nun sorularını yanıtlayan Uzerli, bir daha gitmeyeceğini belirterek, “Ama gidersem de yine bu parayı kendim için kullanmam. Sosyal sorumluluk projelerine aktarırım. Ben ancak çalışıp kazandığım bir parayı kullanırım. Etik prensiplerim var. Hassas bir insanım” ifadelerini kullandı. İşte o röportajdan dikkat çeken satır başları…

Dubai’den mi Türkiye’den mi daha çok para kazanıyorsun? Oraya festivallere gidince filan para alıyor musun?

– Tabii ki Türkiye’den. Çünkü Dubai’de oyuncu olarak çalışmıyorum. Festivallere gidince para almıyorum. O dünya hayal ettiğin gibi değil. Orada şöyle şeyler oluyor; diyelim ki bir şeyh, bir oyuncuyla yemek yemek istiyor. Ve bunun için çok para teklif ediyor. Ona katılırsan para kazanabiliyorsun. Ama hiç tanımadığım bir insanla yemeğe çıkmak bana garip geliyor.

Hiç öyle bir teklif geldi mi?

– Geldi. Üstelik gittim de…

Bir şeyhle para karşılığı yemek yedin…

– Evet, bir kere gittim ama oradan aldığım parayı bağışladım. Çünkü o bir iş değildi, çalışmadım ve sadece bir akşam yemeği yedim. Terleyerek para kazanmadım ki. Bence çok saçma.

Bir daha gider misin?

– Sanmıyorum ama gidersem de yine bu parayı kendim için kullanmam. Sosyal sorumluluk projelerine aktarırım. Ben ancak çalışıp kazandığım bir parayı kullanırım. Etik prensiplerim var. Hassas bir insanım.

*****

Meryem Uzerli 2015’te aylığı 28 bin TL’ye kiraladığı, 2 yıllık kirasını peşin ödediği villasını bırakıyor.

İşte Meryem Uzerli’nin verdiği ani kararının altına yatan sebep…

“Kira çok pahalı geldi. Artık daha ekonomik yaşamak zorundayım” diyen Meryem Uzerli aynı sitede 15 bin TL’ye yeni bir villa kiraladı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu