Raporlar

Sonar tarafından yapılan son seçim anketi yayınlandı

Sonar tarafından yapılan son seçim anketi yayınlandı … Araştırmada “Muharrem İnce, son iki haftada 10 puan yükselmiştir. Bülent Ecevit’ten sonra (1977) CHP’nin ulaştığı en yüksek oy oranı” tespitinde bulunuldu. detaylar haberimizin içinde yer almaktadır…

Sonar tarafından yapılan son seçim anketi yayınlandı

Muharrem İnce son bir haftada yüzde 10 yükseldi…

Kamuoyu araştırma şirketi SONAR’ın anketine göre, CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin oyu son bir haftada yüzde 10 yükseldi, ikinci tura kalan cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oyu ise yüzde 53.7.

Anket 26 ilde yapıldı…

Odatv’de yer alan habere göre araştırma, 29 Mayıs – 3 Haziran 2018 tarihleri arasında, 26 ilde, 3 bin kişiyle gerçekleştirildi.

İlk turda kimse seçilemiyor…

24 Haziran’da yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimi için Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzde 48.3, Muharrem İnce’nin yüzde 31.4, Meral Akşener’in yüzde 9.5, Selahattin Demirtaş’ın yüzde 8.2, Temel Karamollaoğlu’nun yüzde 2.1 ve Doğu Perinçek’in yüzde 0.5 oy alacağı tahmin edildi.

CHP’nin ulaştığı en yüksek oy oranı…

Araştırmada “Muharrem İnce, son iki haftada 10 puan yükselmiştir. Bülent Ecevit’ten sonra (1977) CHP’nin ulaştığı en yüksek oy oranı” tespitinde bulunuldu.

SONAR araştırmasına göre ‘cumhur ittifakı’ yüzde 49.3, ‘millet ittifakı’ yüzde 39.5, HDP yüzde 10 oy alıyor.

İttifakların oyu başa baş…

‘Cumhur ittifakı’ içinde AKP’nin oyu yüzde 42.2 MHP’nin ise yüzde 7.1 gözüküyor. ‘Millet ittifakında ise CHP yüzde 28.2, İYİ Parti yüzde 9.2, Saadet Partisi ise yüzde 2.1 oy alıyor.

Sonuç sadece tahminen…

Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçiminde ise, Erdoğan’ın yüzde 53.7, İnce’nin ise yüzde 46.3 oy alacağı tahmin ediliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu