Nikomedia

10’uncu Uluslararası Pişmaniye Festivalinin ikinci ayağı Fuarda

10’uncu Uluslararası Pişmaniye Festivalinin ikinci ayağı Fuarda … İzmitli pişmaniye firmalarının çekimleriyle tatlanacak olan festivalin finali Kocaeli Fuar alanında yapılacak. Saat 20.00’de Fuar Müdürlüğü önünde mehteran ve halk oyunları gösterisi eşliğinde pişmaniye çekilecek. detaylar haberimizde…

10’uncu Uluslararası Pişmaniye Festivalinin ikinci ayağı Fuarda

İzmit Belediyesi’nce düzenlenen 10’uncu Uluslararası Pişmaniye Festivalinin ikinci ayağı İzmit’te devam edecek.

Osmanlı döneminde İzmit’te üretilen, saray tatlısı olarak bilinen pişmaniyenin tanıtılması amacıyla düzenlenen festival ile Mardin Kızıltepe’de yaşanan pişmaniye coşkusu İzmit’te devam edecek.

Festivalin İzmit bölümündeki ilk etkinlik 08 Ağustos 2018 çarşamba günü saat: 17.00’de Fethiye Caddesi çeşme önündeki mehteran gösterisi eşliğinde pişmaniye çekimi ile başlayacak. Fethiye Caddesi’ndeki etkinliğin ardından saat 18.00’de BELSA önünde de pişmaniye çekimi gerçekleştirilecek.

İzmitli pişmaniye firmalarının çekimleriyle tatlanacak olan festivalin finali Kocaeli Fuar alanında yapılacak. Saat 20.00’de Fuar Müdürlüğü önünde mehteran ve halk oyunları gösterisi eşliğinde pişmaniye çekilecek.

Vatandaşlara pişmaniye ikramının ardından saat 21.00’de Güneş Sahnesi’ndeki sevilen sanatçı Sagopa Kajmer konseri ile etkinlikler sona erecek. İzmit Pişmaniyesi’nin yurt içinde ve yurt dışında tanıtılması amacıyla bu festivallerin büyük önem taşıdığını belirten Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, tüm vatandaşları en tatlı festivale davet etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu