Kültür Sanat Tarih

Kocaeli yemeklerini ve türkülerini ülke tanıyacak

Kocaeli yemeklerini ve türkülerini ülke tanıyacak … Bu hafta sonu Show TV’de yayınlanacak programda Kocaeli’nin tadına doyulmaz lezzetleri ve türküleri tanıtılacak. detaylar haberimizde…

Kocaeli yemeklerini ve türkülerini ülke tanıyacak

Kocaelinin yöresel yemekleri
Kocaelinin yöresel yemekleri

Kocaeli’nin yöresel lezzet ve türkülerinin tanıtılacağı,  “Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu” isimli program hafta sonu Show TV ekranlarında yayınlanacak

Show TV de yayınlanan “Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu” isimli program ilimize konuk oldu. Kocaeli’nin kendine has lezzetleri ve kültürünün tanıtıldığı program 2-3 Şubat tarihlerinde yayınlanacak. Sevilen programda “Kocaeli Yemekleri” kitabından seçilen yemekler tanıtılırken yine “Kocaeli Türküleri”  albümü içerisinden seçilen eserler seslendirildi.

Başyayla yemeklerimizi tadıyor…

ÇEKİMLER ÜÇ GÜN SÜRDÜ

Turgay Başyayla’nın hazırlayıp sunduğu “Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu” Kocaeli’ne konuk oldu. Kocaeli’nin kendine has lezzetleri ve kültürünün tanıtıldığı program çekimleri 3 gün sürdü. Köy köy gezilen programda Kocaeli’nin lezzetlerinin yanı sıra tarihi mekanların çekimi de yapıldı.

KOCAELİ’NİN LEZZET TARİFLERİ

Yerel Kültür Platformu’ndan geleneksel kıyafetleriyle katılan kadınlar, “Kocaeli Yemekleri” kitabından seçtikleri yemekleri yaptı. Kocaeli’nin kendine has yemeklerinin tarifinin tanıtıldığı program 2-3 Şubat tarihlerinde Show TV ekranlarında yayınlanacak.

KOCAELİ TÜRKÜLERİ

Kocaeli yemekleri
Kocaeli yemekleri

Programda, Kocaeli’nin lezzetli yemeklerinin yanı sıra türkülerinin de tanıtımı yapıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan “Kocaeli Türküleri”  albümü içerisinden seçilen eserler seslendirildi. Bu hafta sonu Show TV’de yayınlanacak programda Kocaeli’nin tadına doyulmaz lezzetleri ve türküleri tanıtılacak.

 

 

KOCAELİ KÜLTÜRÜ TANITILDI

Körfez Kutluca Köyü, Gölcük Saraylı Köyü, Kartepe ve İzmit’te çekimler yapan Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu programı ekibi, Büyükşehir Belediyesi organizasyonuyla ilimizin kültürel ögelerinden yemeklerinin, tarihi ve turistik yerlerinin ve türkülerinin tanıtılması amacıyla Doğal Yaşam Parkı Ormanya, Sırrı Paşa Konağı ve Seka Park Maide Restoran’da da çekimler yaptı. 2-3 Şubat Cumartesi ve Pazar günleri Show TV ekranlarında yayınlanacak programda, Kocaeli’nin tadına doyulmaz lezzetleri Dartı, Mancarlı Pide, Çiğceli Kavurma, Kandıra Hindisi, Keser Köfte gibi yemeklerinin yanı sıra Kandıra Türküsü, İki Çayır Arası, Heyamol, Karaleyli, Şinanay, Rinna gibi yöresel türküleri tüm Türkiye’ye tanıtılacak.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu