Haber

Hürriyet: ‘Birlik olursak her engeli aşarız’

Hürriyet: ‘Birlik olursak her engeli aşarız’ Hürriyet; “onlar bizim özel çocuklarımız, güzel çocuklarımız, meleklerimiz. Hem özel çocuklarımızla bir araya gelerek onların yeteneklerini izleyelim, hem de toplumumuzda engelli konusuna dikkat çekelim istedik” dedi. detaylar haberimizde…

Hürriyet: ‘Birlik olursak her engeli aşarız’

Hürriyet'e halkın samimiyeti
Hürriyet’e halkın samimiyeti

İzmit Belediyesi tarafından Engelliler Haftası kapsamında Belsa önünde farkındalık etkinliği gerçekleştirildi.

“Birlikte Olmak Her Engeli Aşar” sloganıyla farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte özel çocuklar yeteneklerini sergilediler. İzmit Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen programda Özel Eğitim Okulları ve Rehabilitasyon Merkezleri öğrencilerinin gösterilerinin yanı sıra engelli dernek ve eğitim kurumlarının stantları yer aldı.

İzmit Belediyesi Ritm Grubu, Yenidoğan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Koç-Der, Ümmü Kumru Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Down Kafe çocuklarının gösterilerinin yapıldığı programa ailelerin yanı sıra vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet de bu anlamlı etkinlikte özel çocuklarla ailelerini yalnız bırakmadı.

Günün ruhuna uygun etkinlik

“Güzel çocuklarımız, meleklerimiz”

Özel çocuklar tarafından yapılan eserlerin de sergiledi etkinlikte konuşan Başkan Hürriyet “onlar bizim özel çocuklarımız, güzel çocuklarımız, meleklerimiz. Hem özel çocuklarımızla bir araya gelerek onların yeteneklerini izleyelim, hem de toplumumuzda engelli konusuna dikkat çekelim istedik.

“Toplum olarak daha fazla farkında olmalıyız”

Engellilerimiz hayatları kolaylaştırıldığında, onlara eğitimden sosyal yaşama kadar destek verildiğinde muhteşem şeyler ortaya çıkarabileceklerini sergiledikleri eserlerle bir kez daha gördük. Tabi ki, toplum olarak onların daha fazla farkında olmalıyız, daha fazla destek olmalıyız. Toplum olarak birlik olursak engelleri daha kolay aşabiliriz. Biz, İzmit Belediyesi olarak yapacağımız tüm hizmetlerimizi, projelerimizi engellilerimizi düşünerek hayata geçireceğiz. Biz de onların her türlü yaşam koşullarını iyileştirmek, kolaylaştırmak, her alanda desteklemekle ilgili sorumluluk bilinciyle hareket edeceğiz” diyerek etkinliğe destek sağlayan tüm kurum, kuruluş, okul ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkür etti.

Koro'dan muhteşem resital
Koro’dan muhteşem resital

Stant açan kurumlar…

“Birlikte Olmak Her Engeli Aşar” sloganıyla farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte stant açan kurum ve kuruluşlar:

Kocaeli Otistik Çocuklar Derneği,
Met abolik Hastalıklar Derneği,
Kocaeli Engelsiz Yaşam ve Dayanışma Derneği,
Kocaeli Spastik Çocuklar Derneği,
Kocaeli Engelsiz Gençlik ve Spor Kulübü,
Marmara Spina Bfida Tüm Engelli Aileleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği,
İzmit Bizim Bahçe Şizofreni Yakınları Dayanışma Derneği,
Elele Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği,
Kocaeli Barosu, Özel Yeşildoğa Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi,
Özel Nar Bahçesi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi,
Özel Sezgicem Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi,
İzmit Spor Dünyası,
Altı Nokta Körler Derneği,
Özel Mürüvvet Evyap Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi,
El Ele Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi,
İzmit Down Kafe.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu