Kültür Sanat Tarih

Helva şenliğine Doğu Kışla Gençlik Parkında görkemli final

Helva şenliğine Doğu Kışla Gençlik Parkında görkemli final … Kocaeli Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından bu yıl 19’uncusu düzenlenen helva şenliği Doğu Kışla Gençlik Parkı’nda gerçekleştirilen etkinliklerle sona erdi. detaylar haberimizde…

Helva şenliğine Doğu Kışla Gençlik Parkında görkemli final

BELSA önünde başlayan etkinliklerin Doğu Kışla Gençlik Parkı’ndaki final bölümünde sanatçı Çiğdem Taşdan sahne aldı.

İzmit Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşen ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği helva şenliğine Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, belediye meclis üyeleri, CHP İlçe Başkanı Hakan Çakar, İYİ Parti İlçe Başkanı Pelin Çoştur Filiz, Kocaeli Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Recep Altıntip, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Mehmet Aras, oda başkanları ve muhtarlar katıldı.

Fatma Başkan Helva şenliğinde...
Fatma Başkan Helva şenliğinde…

 

“BU ORGANİZASYONLAR ÇOK KIYMETLİ”

Vatandaşlara helva dağıtılan etkinlikte konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Sizlerle bir arada olmak onurdur, şereftir. Her yıl daha da kalabalık bir şekilde bu şenliklerimizi yapalım. Helva dostluktur, paylaşmaktır, kardeşliktir, siyasetin ötesinde insanca birbirimizin derdine derman olmaktır, birbirimizle dayanışmaktır, hemşerilik ruhunu daha da fazla geliştirmektir. Doğduğumuz yerlerin özelliklerini, kültürünü doyduğumuz yerde de yaşatabilmektir ve gelecek nesillere öğretebilmek, aktarabilmektir. Dolayısıyla bu etkinlik hepimiz için çok kıymetlidir” dedi.

Helva şenliginde Çiğdem Taşdan final yaptı
Helva şenliginde Çiğdem Taşdan final yaptı

İZMİT BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR

Kocaeli Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Altıntip de, “Bu yıl 19. sunu düzenlediğimiz helva şenliğimize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Bu tür organizasyonlarla birlik ve beraberliğimizi daha da arttırıyoruz. Kocaeli Büyükşehir Belediyemize ve İzmit Belediyemize desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu