Haber

Kağıtsporlu Tuğçe Avrupa Şampiyonu oldu

Kağıtsporlu Tuğçe Avrupa Şampiyonu oldu… Almanya’nın başkentinde gerçekleştirilen Gençler Avrupa Kupası’nda tatamiye çıkan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’lu Tuğçe Beder Avrupa Şampiyonu oldu. detaylar haberimizde…

Kağıtsporlu Tuğçe Avrupa Şampiyonu oldu

Almanya’nın başkentinde gerçekleştirilen Gençler Avrupa Kupası’nda tatamiye çıkan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’lu Tuğçe Beder Avrupa Şampiyonu oldu.Gençler Avrupa Kupası Almanya’nın Sportforum Berlin Salonu’nda gerçekleşti. Avrupa’nın en önemli genç judocularının katıldığı turnuvada Büyükşehir Kağıtspor’lu Tuğçe Beder 48 kiloda mücadele etti.

Altın madalyanın sahibi

Tuğçe Beder, kadınlar 48 kiloda Fransız Shirine Boukli ile altın madalya için mücadele etti. Milli judocumuz Beder, rakibini ippon ile yenerek altın madalyanın sahibi oldu.

Beder; “İnşallah devamı gelecek”

Tuğçe Beder, madalya töreninin ardından yaptığı açıklamada, turnuvaya gelmeden önce çok çalıştığını belirterek; “Biz yarışmalara her zaman çok ciddi ve disiplinli bir şekilde hazırlandık.Her gün 3 defa antrenman yaptık. Sonunda emeğimin karşılığını gördüm.Altın madalyamı ülkeme kazandırdım. Bugün de bu mücadelede çok yoruldum ama değdi. Yapılan tüm yarışmalara her zaman katılacağım.Bu gururu kendime ve ülkeme yaşattığım için çok mutluyum.Başarılarla anılmak çok güzel bir duygu. Allah’ın izniyle ülkemiz daima başarılarla gündeme gelecek.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bizden desteklerini esirgemediği için ne kadar teşekkür etsek az olur.Tüm çabamız her zaman başarmak oldu.İnşallah hep böyle olacak ve devamı gelecek.Ayrıca tüm arkadaşlarıma verdikleri emeklerinden dolayı başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu