Haber

Sukay Park yanında yaşanan çirkin olayın takipçisiyiz

Sukay Park yanında yaşanan çirkin olayın takipçisiyizÇelebi; “El yapımı patlayıcıyı uzaktan kumanda ederek patlatmışlar. Biz işletmemizdeki zararları giderdik. Şimdi önümüze bakıyoruz. Ama bu olayın peşini bırakmayacağım” dedi. detaylar haberimizde…

Sukay Park yanında yaşanan çirkin olayın takipçisiyiz

Ali Çelebi açıklama yaptı
Ali Çelebi açıklama yaptı

“Olayın takipçisiyiz”

Geçtiğimiz günlerde Sukay Park’ın yan tarafında meydana gelen olay sonrası basın toplantısı düzenleyen işletme sahibi, “Bu çirkin olayın takipçisiyiz” dedi

Kocaeli’nin, Türkiye ve dünyaya açılan nadir turizm işletmelerinden Sukay Park, geçtiğimiz günlerde işletmenin yan tarafında ve Kartepe Belediyesi’ne ait olan bölümde meydana gelen ve bir kişinin yaralanıp ayakta tedavi gördüğü saldırı sonrası, işletme sahibi Ali Çelebi ve şirket avukatı Abdullah Zorlu, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“Olayın peşini bırakmayacağız”

Kartepe’nin Uzuntarla semtine bağlı ve Sapanca Gölü kıyısında bulunan Sukay Park, su kayağı tesisleri ve restoranında basın mensuplarını ağırlayan işletme ortaklarından Ali Çelebi, “İşletmemiz dışında yaşanan bu üzücü olay, işletmemizi fazlasıyla etkiledi. Toplam 65 tur şirketiyle sözleşmemiz var. Basında çıkan bazı haberlerde işletmemizin ilgisi olduğu, alacak, verecek meselesi olduğu yazıldı. Böyle bir durum söz konusu değil. Ne belediyeye ne de bir başka kuruluş ve kişilere tek kuruş borcumuz yok” dedi.
“Nedenini biz de bilmiyoruz”

Sukay Park işletmesinin avukatı Abdullah Zorlu, “Bu olayın ardından gözaltına alınan üç kişiden ikisi tutuklandı. Olayda işletmemizin kusuru yok. Yani bizden kaynaklanan bir durum söz konusu değil. Bunu bir kez daha altını çizerek söylüyorum” diyerek sözlerini sürdürdü.

“Turizm sektörüne darbe amaçlı olabilir”

Avukat Abdullah Zorlu, “İlçenin turistik yapısının hedef alındığı bir saldırı olabilir. Çünkü Sukay Park Tesisleri tur şirketlerinin ortak noktası ve başta Arap olmak üzere çok fazla turist çeken bir bölge. Bu etikete bir saldırı yapılmış olabilir. Mahkemede verilecek beyanlarla gerçek ortaya çıkacaktır” dedi.

“Bölgenin en gözde mekanıyız”

Sukay Park’ın işletmecisi Ali Çelebi, “Bir işletmenin alacağı da vereceği de olabilir. Ancak bizim bu şahıslarla kesinlikle ticari ilişkimiz yok. Bu tesis Kartepe Belediyesi’nin en gözde tesislerinden biri. Biz işimizin başındayız” dedi.

“Şahısların Mersin’den geldiği söyleniyor”

“Şahısların Mersin tarafından geldiği söyleniyor” diyen Çelebi, “İnanın saldırının gerçek sebebini biz de bilmiyoruz. El yapımı patlayıcıyı uzaktan kumanda ederek patlatmışlar. Biz işletmemizdeki zararları giderdik. Şimdi önümüze bakıyoruz. Ama bu olayın peşini bırakmayacağım. Bu saldırının neden yapıldığını öğrendiğim zaman bizzat ben kamuoyunun karşısına geçeceğim. Basınla olayı paylaşacağım ve bu saldırının sebeplerini teker teker açıklayacağım. Şu an biz de bilmiyoruz. Ama söylediğim gibi olayın peşini bırakmayacağım ve gerçekleri kamuoyuna anlatacağım” açıklamasında bulundu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu