Haber

Dönge: ‘Sessiz kalmak canilere suç ortaklığı yapmakla eşdeğerdir’

Dönge: ‘Sessiz kalmak canilere suç ortaklığı yapmakla eşdeğerdir’ … Pelin Dönge; “Kadın ve çocuk istismarları, cinayetleri artık son noktaya ulaşmış, cinsiyet aranmaksızın tüm insanların vicdanında derin yaralar açmıştır” dedi. detaylar haberimizde…

Dönge: ‘Sessiz kalmak canilere suç ortaklığı yapmakla eşdeğerdir’

Bugün küçük kızının gözleri önünde bir kadın vatandaşımız, eski kocası tarafından boğazı kesilerek katledildi. Toplumsal bir sorun olmaya devam eden kadına şiddet eylemleri hız kesmeden sürüyor. Bu vahşete dur demenin vakti gelmiştir. Toplumun çeşitli kesimlerinden tepkiler çığ gibi yayıldı. Yaşanan olay için İyi Parti Kocaeli kadın politikalarından sorumlu il başkan yardımcısı Pelin Dönge basın açıklaması yaptı.

İyi Parti Kocaeli kadın politikalarından sorumlu il başkan yardımcısı Pelin Dönge yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Söz bitti… Böyle bir vahşet için hiç bir sebep, insanoğlu için geçerli sayılamaz”

Tek ses olmanın vakti gelmiştir. Kırıkkkale de Emine Bulut eski eşi Fedai Baran tarafından 10 yaşındaki kızının gözleri önünde boğazı kesilerek ve defalarca bıçaklanarak katledilmiştir. Biz 8 saniye olan videoyu izleyemezken o küçücük çocuk, annesinin nasıl katledildiğini ömrü boyunca unutamayacak. Bir kadının daha yaşamı, bir çocuğun daha çocukluğu elinden alındı. Söz bitti. Böyle bir vahşet için hiç bir sebep, insanoğlu için geçerli sayılamaz. Kadın ve çocuk istismarları, cinayetleri artık son noktaya ulaşmış, cinsiyet aranmaksızın tüm insanların vicdanında derin yaralar açmıştır. Bu konu ile ilgili gerekli yasaların ivedilikle düzenlenmesi, caydırıcılık getirilmesi elzemdir.

Konuya sessiz kalmak, hiç bir şey yapmamak bu canilere suç ortaklığı yapmakla eşdeğerdir.

“Toplum katmanlarını ‘tek ses’ olmaya davet ediyoruz”

Bu bağlamda tüm siyasi parti kadın kollarını, kadın STKlarını işbirliği yapmaya, parti ve görüş ayırımı yapmadan tek ses olup yeni işlenecek cinayetlere dur demeye davet ediyoruz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu