Haber

Bulut: ‘Global Medya’ya reklam verin onlar yazıldığınızda susturur’

Bulut: ‘Global Medya’ya reklam verin onlar yazıldığınızda susturur’KOTO Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Bulut, Faruk Bostan’ın kendisi için sözlerine cevap vererek: “Hak etmediğimi bana söyleyen şerefsizin önde gidenidir” dedi. detaylar haberimizde…

Bulut: ‘Global Medya’ya reklam verin onlar yazıldığınızda susturur’

Doğan önce kadın gazetecilere hakareti kınadı…

Kocaeli Ticaret Odası Eylül ayı meclis toplantısı KOTO Burhan Kasım meclis toplantı salonunda Akın Doğan başkanlığında yapıldı. Toplantı öncesi şehit düşen Gölcüklü asker için başsağlığı dileyen Akın Doğan ayrıca kadın gazeteciler hakkında yazılan köşe yazısını kınadı.

“iş istediğimi ispatlamayan şerefsizdir”

Sonrasında KOTO ekonomik danışmanı Doç. Dr. Yusuf Bayraktutan ekonomik duruma ilişkin sunum gerçekleştirdi. KOTO Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Bulut, meclis üyesi Faruk Bostan’ın ‘Kendine İş isteyen şerefsizdir, iş istediğimi ispatlamayan şerefsizdir’ sözlerine cevap vererek: İçinden bana şerefsiz demek geçiyorsa gelip bana diyeceksin. Algı yönetimiyle bana ithamlarda bulunmayacaksın. Hak etmediğim şeyleri bana söyleyen, arkadan bu kelimeleri söylemeye çalışanlar şerefsizin önde gidenidir” diye konuştu.

Başkan Bulut, faaliyet raporunu okudu

Aylık faaliyet raporu hakkında konuşan KOTO Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Bulut; “Kırsal Kalkınma destekleri programımızı gerçekleştirdik ve ata tohumunu tanıttık. Uluslararası ilişkiler kapsamında ziyaret ve eğitimler verdik. Kadın kooperatiflerinin arttırılması çalışmaları yapıldı. Bu ay siyasi partileri de ziyaret ettik. Market firmalarına özel çalışmalar yaptık. Eylül ayında toplamda 31 kayıt silme, 151 ise yeni kayıt yaptık. Araç değişikliği yaptık, 10 yaşını geçen aracımızın yerine yapılan ihale de 160 Bin TL taban fiyatla 4 teklif alındı. İhaleye katılan arkadaşlardan ikisi kardeşti ama 165 Bin TL‘ye bu aracı alabilecekken 173 Bin TL’ye aldık. Birisi çekilse daha ucuza alacaktık ama maalesef olmadı” ifadelerini kullandı.

Dilek ve temenniler kısmında konuşan meclis üyesi Faruk Bostan meclis toplantısında eski başkan Murat Özdağ’ın babasının vefatını dile getirerek: “Hamit Özdağ vefat etti kendisine Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

“İçinden bana şerefsiz demek geçiyorsa gelip bana diyeceksin”

Necmi Bulut son olarak kürsüye çıkarak; “Geçen mecliste bir konuşma yaşadık. Kandıra OSB ile ilgili konuşma esasında Kandıra Belediyesi ve valilikte konuşulanlar ile ilgili bilgim olduğunu söyledim. Ben bu kentte en son gider yapılacak adamım demiş. Yeraltından, yer üstünden güçlerin olması lazım veya kul hakkı yememiş biri olman lazım. Algı yönetimiyle yüzüne söyleyemediğini söylememiş olman lazım. Zabıtlar çıktıktan sonra yaptığı yanlışı arayarak düzeltseydi keşke. ‘Kendine iş isteyen şerefsizdir, ispatlamayan şerefsizdir’ demiş. İçinden bana şerefsiz demek geçiyorsa gelip bana diyeceksin. Algı yönetimiyle buna ithamlarda bulunmayacaksın. Hak etmediğim şeyleri bana söyleyen arkadan bu kelimeleri söylemeye çalışanlar şerefsizin önde gidenidir.

“Global Medya’ya reklam vermemizi istediler”

Biz 4-5 kere üst üste basında yazıldık. Bana oturduğumuzda söylenen ‘Siz reklamları Global Medya’ya verin o reklam yerlerini satın alıyor, onlar yazıldığınızda susturur’ Bana kimsenin reklam yapmasına ihtiyacım yok. Canı isteyen canı istediği yerden gelsin. Biz bu cevabı verince iban numarası atarak bile reklam için taciz ediyorlar. Araba konusu sorun oldu. Araba aşağıda duruyor, sadece görev olduğunda kullanılıyor. Biz zaten arabayı alırken bütün her yeri soruşturduk. Kiralama yöntemi de daha pahalıya geliyordu” dedi.

“Bir gazeteci ismimi kullanmadan karalama yapıyor”

Bostan’ın ardından kürsüye gelen Meclis Üyesi Ziya Uludüz; “Yaklaşık 5 yıldır kurulumunda da, yönetiminde de bulunduğum Arslanbey Organize Sanayi Meslek Lisemiz var. Geçmiş dönemlerde bu okul ve şahsım hakkında ağıza alınmayacak şekilde bir gazeteci tarafından şahsi ismimi kullanmadan karalama yapıyor. Buradan bazı üyelerimizden aldığı destekle FETÖ’cülük, vatan haini gibi imalarda bulunmakta. Benim üzüldüğüm taraf, burada pazarlamacı olan arkadaşımızın olması. Bayramdan önce 250 TL’lik reklam isteyen ancak vermeyince karalama kampanyası yapıyor” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu