Haber

Eskişehirspor Futbolcuları paralarını alamayınca antrenmana çıkmadı

Eskişehirspor Futbolcuları paralarını alamayınca antrenmana çıkmadı … Kaptan Sezgin; “Tesiste zaman zaman yemek çıkmadığını, antrenman sonrası duş almak için sıcak su olmadığını hatta maçta giyecek yedek formamız dahi olmadığını belirtmek isteriz” dedi. detaylar haberimizde…

Eskişehirspor Futbolcuları paralarını alamayınca antrenmana çıkmadı

“Futbolcular kiralık evlerinden çıkarılmak üzere”

TFF 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor’un takım kaptanı Sezgin Coşkun, takım olarak antrenmana çıkmama kararı alındığını belirterek bazı futbolcuların ev kiralarını ödeyemediğini bazı futbolcuların ise ceplerinde harçlık dahi olmadığını söyledi.

“Futbolcular ve çalışanlar uzun süredir maaşlarını alamadılar”

TFF. 1. Lig’de zor bir süreçten geçen Eskişehirspor’da sular durulmuyor. Futbolcular kendilerine ödeme yapılmadığı için akşam antrenmanına çıkmadılar. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan takım kaptanı Sezgin Coşkun, futbolcuların ve çalışanların uzun süredir maaş alamadıklarını ifade etti.

“Kimisi kirasını kimisi de kredi borçlarını ödeyememektedir”

Tesiste sıcak su bile olmadığını vurgulayan Sezgin Coşkun; “Tüm Türkiye’nin bildiği gibi Eskişehirspor kulübü zor zamanlardan geçiyor. Kongreden sonra verilen sözlerin maalesef tutulmadığı kamuoyu tarafından da bilinmektedir. Yabancı futbolcularımızın ev kiralarının ödenmediği ve evlerinden çıkarılmak üzere olduğu, otomobillerinin kiralama şirketleri tarafından alındığı, genç futbolcu kardeşlerimizin de ceplerinde harçlık dahi olmadığını belirtmek isteriz. Tesis çalışanlarımız uzun süredir maaşlarını alamamakta. Kimisi kirasını kimisi de kredi borçlarını ödeyememektedir. Tesiste zaman zaman yemek çıkmadığını, antrenman sonrası duş almak için sıcak su olmadığını hatta maçta giyecek yedek formamız dahi olmadığını belirtmek isteriz” dedi.

“Personelimizin de artık dayanacak ekonomik gücü kalmamıştır”

Antrenmana çıkmayacaklarını belirten tecrübeli oyuncu Kaptan Sezgin Coşkun; “Bu kadar olumsuz şartlarda takımın antrenman ve maça hazırlanması kolay olmuyor. Personelimizin de artık dayanacak ekonomik gücü kalmamıştır. İş ahlakımızdan ve Eskişehirspor sevdamızdan dolayı bütün olumsuzluklara rağmen biz futbolcular ve tesis çalışanlarımız bütün iyi niyetimizle kulübü ayakta tutmak için çabalıyoruz. Dışarıya her şey dört dörtlükmüş gibi bir izlenim verilmekte ama hiçbir şey söylenildiği gibi değil. Bunu kamuoyuna göstermek adına, maalesef bir tepki göstermek zorunda kaldık. Futbolcular ve tesis çalışanları olarak, bugün antrenmana çıkmama kararı aldık” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu