Haber

Odabaş: ‘Sırtını hakka ve halka dayayan toplulukları yıkamayacaksız’

"Sırtını, tüyü bitmemiş yetimlerin hakkına dayayan bir saltanatın çöküşünü de engelleyemeyeceksiniz..!

Odabaş: ‘Sırtını hakka ve halka dayayan toplulukları yıkamayacaksız’Odabaş; “Bu topluluğu 50 yıldan beri yakından takip ediyorum, sizi takip ettiğim gibi! Bu topluluğun ne siyaset, ne ticaret ve nede devleti ele geçirmek gibi bir faaliyetlerini görmedim” dedi. detaylar haberimizde…

Odabaş: ‘Sırtını hakka ve halka dayayan toplulukları yıkamayacaksız’

Kağıthane Sadabat Yurdu‘nun yıkılmasına AKP muhafazakarları hariç toplumun Muhafazakar kesiminden tepkiler yağmaya başladı.

İlimizde tanınmış işadamı ve Marsiad‘ın genel başkanı, Muhafazakar kesimin önde gelen isimlerinden Bahri Odabaş Hükümetin uygulamasına çok sert tepki gösterdi.

Bahri Odabaş yapmış olduğu basın açıklamasında şunları söyledi:

“Sırtını, tüyü bitmemiş yetimlerin hakkına dayayan bir saltanatın çöküşünü de engelleyemeyeceksiniz!

Birkaç gün önce Kağıthane Belediyesi tarafından, gece 04 te, Anadolu’dan gelip İstanbul’da Üniversite okuyan Gençlerin kaldığı “Kağıthane Sadabat Yurdu”, öğrencilerin eşyalarını bile almalarına fırsat verilmeden, “tekbir seslerine” rağmen yıkıldı!

Paylaşılan videolarını izleyince bu açıklamayı, hem duyarlı bir vatandaş olarak, hem sivil toplum kuruluşu olarak ve hem de Ak Parti kapatma davasında ve 2010 referandumunda çok büyük destek vererek AKP’yi ve Erdoğan’ı adeta ipten indirenlerin başında yer alan, bu gücün elde edilmesinde ciddi katkısı olan bir ‘Sivil Toplum ve Vatandaş’ olarak bu açıklamayı bir borç ve görev bildim.

‘Hani siz dindar gençlik yetiştirecektiniz? Asla salmam dediğiniz papazı salarken 50 civarında kiliseyi, ya Allah bismillah la açarken..!’

Sırf size oy vermedikleri ve İstanbul’dan elde ettiğiniz çok büyük rantların elinizden gitmesine sebep oldukları için bu binayı yıktırdığınızı biliyoruz!

Ancak bu topluluğu 50 yıldan beri yakından takip ediyorum, sizi takip ettiğim gibi! Bu topluluğun ne siyaset, ne ticaret ve nede devleti ele geçirmek gibi bir faaliyetlerini görmedim!

Sırf Allah için iyi, kaliteli, insanların maddi ve manevi kurtuluşlarına vesile olmak için çalışıyorlar, onun için başarılılar, onun için hak ve halk bunlara sahip çıkıyor, devletten ve belediyelerden tek bir kuruş yardım almıyorlar!

Bu nedenlerden dolayı bu ve benzeri toplulukları yıkamayacak, devlet ve belediyelerden aktardığınız milyar dolarlarla ayakta tutmaya çalıştığınız vakıflarınızın ve kendi saltanatınızın çöküşünü engelleyemeyeceksiniz!

Tahir Büyükakın’ı, sivil toplum konusunda samimi ve ciddi olmaya davet ediyorum..!”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu