Kocaeli

İl Kültür ve Turizm müdürü Ercan Yamen Kocaeli’yi anlattı

İl Kültür ve Turizm müdürü Ercan Yamen Kocaeli’yi anlattı … Ercan Yamen, Kocaeli’nin 3 bin yıllık tarihi geçmişi ve günümüze kadar uzanan görkemli geçmişine bilgi ve tecrübelerini de katarak adeta ışık tuttu… detaylar haberimizde…

İl Kültür ve Turizm müdürü Ercan Yamen Kocaeli’yi anlattı

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği’nin düzenlemiş olduğu “Kısa Söyleşileri” programına; konuşmacı olan davet edilen Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ercan Yamen, Türk ve yabancı öğrencilere Kocaeli’yi anlattı. İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ercan Yamen; Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği’nin düzenlemiş olduğu “Kısa Söyleşileri” programının ocak ayı konuğu olarak davetliydi. Bu buluşmada “Hikâyeleriyle Kocaeli Turizm Destinasyonları” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Derneğin İzmit merkezde bulunan toplantı salonunda düzenlenen programına; Dernek Başkanı Fatih Karaçoban ve yönetim kurulu üyeleri ev sahipliği yaparken, Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Müdürü Mert Tepekıran, Yurt Hizmetleri Müdürü Hasan Kara ile çok sayıda Türk ve yabancı öğrenci katılarak bu özel etkinlikte hazır bulundu.

Söyleşiye katılan Türk ve yabancı öğrenciler
Söyleşiye katılan Türk ve yabancı öğrenciler

 

“KOCAELİ’Yİ KEŞFEDİN”

İl Müdür Vekili Yamen slayt eşliğinde gerçekleştirdiği sunumuna; Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından Kocaeli Valiliği ve Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü iş birliği ile hazırlanan ‘Kocaeli’yi Keşfedin’ 2020 tanıtım videosuyla gösterimiyle başladı. Daha sonra söz alarak, ‘Merhaba’ diyen Yamen, öğrencilere bunun anlamını sordu. Tek tek gelen cevaplara karşılık merhabanın Türkçe karşılığının ‘Benden sana zarar gelmez’ olduğunu söyledi. Eğer sende ‘Merhaba’ dersen, ‘Benden de sana zarar gelmez’ anlamına geldiğini ifade etti.

Ercan Yamen'e Plaket
Ercan Yamen’e Plaket

PLAKET VE KİTAP VERİLDİ

Bu sıcak selamlaşmadan sonra sunumuna başlayan Ercan Yamen, Kocaeli’nin 3 bin yıllık tarihi geçmişi ve günümüze kadar uzanan görkemli geçmişine bilgi ve tecrübelerini de katarak adeta ışık tuttu. Zaman zaman öğrencilerle soru cevap şeklinde gerçekleşen programda özellikle yabancı uyruklu öğrencilerin kentimize olan ilgisi, merakı ve heyecanı oldukça fazlaydı. Programın sonunda dernek başkanı Fatih Karaçoban, davetliler Mert Tepekıran ile Hasan Kara tarafından Ercan Yamen’e teşekkür edilerek plaket ve kitap takdimi yapıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu