Raporlar

CHP Koronavirüs Raporu – 24 Mart 2020 – 16’ncı bölüm

CHP Koronavirüs Raporu – 24 Mart 2020 – 16’ncı bölüm … “Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığınca okulların zorunlu olarak tatil edilmesi nedeniyle sayıları 190 bini bulan ücretli ve kursiyer öğretmenlerin ücretlerinin ödenmesine devam edilmelidir…” detaylar haberimizde…

CHP Koronavirüs Raporu – 24 Mart 2020 – 16’ncı bölüm

Salgın süresince bir gıda krizi ile karşılaşmamak amacıyla tarım sektörümüze özel önem verilmeli; ve çiftçilerimizin üretime devam etmesini sağlamak amacıyla; çiftçilerimizin borçları yeniden yapılandırılarak bir yıl süreyle faizsiz ertelenmelidir. Salgından en fazla etkilenecek sektörlerden birisi olan turizm sektörü etkin olarak desteklenmeli; banka kredileri yeniden yapılandırılmalı ve “Turizm Tanıtma Fonu” ve “Konaklama Vergisi” yürürlükten kaldırılmalıdır.

Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığınca okulların zorunlu olarak tatil edilmesi nedeniyle; sayıları 190 bini bulan ücretli ve kursiyer öğretmenlerin ücretlerinin ödenmesine devam edilmelidir.

Karantina tedbirleri dolayısıyla kapatılan veya kapanmak zorunda bırakılan işyerlerinin kira harcamaları (AVM’ler hariç) Maliye ve Hazine Bakanlığı tarafından karşılanmalı, bu işyerlerinde çalışan işçilerin ücretleri asgari ücret üzerinden karşılanmalı ve bu işyerlerinde çalışan işçilerin kredi kartı ve tüketici kredisi borçları bankalar tarafından üç ay süreyle faizsiz ertelenmelidir.

Çok kısa bir zaman diliminde çok sınırlı bilgi kaynaklarıyla hazırlanan bu raporumuz salgın hastalığın devamı boyunca ortaya çıkacak yeni yerel ve küresel bilgi ve belgeler ışığında haftalık olarak güncellenecektir.

CHP bütün gücü, birikimi ve kararlığıyla bu salgın hastalıkla mücadeleye destek verecektir. Halkımızla birlik ve dayanışma içerisinde en kısa zamanda ve en az kayıpla bu felaketi atlatacağımıza inanıyoruz. Şimdiden bu salgın hastalık dolayısıyla bedeni, maddi veya manevi zarar görmüş tüm dünya insanlarına ve yurttaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi arz ediyoruz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu