Haber

Sokağa çıkma yasağı bitti ve sokaklar yeniden hareketlendi

Sokağa çıkma yasağı bitti ve sokaklar yeniden hareketlendi … Coronavirüs tedbirleri çerçevesinde yasaklar kalkınca caddelerde araç trafiği de hareketlenirken, taksi duraklarının bir kısmı da hizmet vermeye başladı. detaylar haberimizde…

Sokağa çıkma yasağı bitti ve sokaklar yeniden hareketlendi

İki gün süren sokağa çıkma yasağının bitmesinin ardından İzmit sokaklarında canlılık yeniden başladı.

Coronavirüs tedbirleri doğrultusunda 31 ili kapsayan 48 saatlik sokağa çıkma yasağının bitmesinin hemen ardından; saat geç olmasına rağmen İzmit’te yaşayan bazı vatandaşlar kendilerini cadde ve sokaklara attı.

Vatandaşlar yürüyüşe çıktı…

2 günlük Coronavirüs tedbirleri çerçevesinde sokağa çıkma yasağı kalkınca Yürüyüş Yolu’na çıkan az sayıdaki İzmitli; çokta soğuk olmayan ve nispeten hava kirliliğinin azaldığı bahar gecesinde rahat bir nefes alarak üzerindeki olumsuz baskıyı atmış oldu. Öte yandan Coronavirüs tedbirleri çerçevesinde yasaklar kalkınca; caddelerde araç trafiği de hareketlenirken, taksi duraklarının bir kısmı da hizmet vermeye başladı.

Coronavirüs tedbirleri çerçevesinde yasaklar süresince İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de her zaman olduğu gibi görevlerinin başındaydı.

Acil ihtiyaçlar giderildi…

İki gün boyunca evlerine hapsolan vatandaşların bir kısmı ise acil ihtiyaçlarını gidermek için sokaktaydı. Bir kısmı açık olan bir simit cafeden alış veriş yaparken bir kısmı da nöbetçi olan bir benzin istasyonuna gelerek başta sigara olmak üzere meşrubat, çikolata ve çerez tarzı yiyecekleri almak için az da olsa kuyruk oluşturdu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu