Haber

Büyükşehir personeli hain mi yoksa işgüzarlık mı yapıyor?

Büyükşehir personeli hain mi yoksa işgüzarlık mı yapıyor … Açıklamada; “Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin paylaştığı fotoğraflar dikkatli incelendiğinde ‘yürüyüş yolunun kalabalık olması ve kimsenin maske takmaması’ fotoğrafların bugüne ait olmadığını da kanıtlamaktadır” denildi. detaylar haberimizde…

Büyükşehir personeli hain mi yoksa işgüzarlık mı yapıyor?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği kapsamında İzmit Belediyesinin Bayrak ve Atatürk posterleriyle yaptığı süsleme çalışması Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin görevlileri tarafından engellenmesi üzerine İzmit Belediyesinden kamuoyuna duyuru yayınlandı.

İzmit Belediyesi yapmış olduğu açıklamada Kamuoyuyla şu bilgilere yer verdi:

“Kamuoyuna Duyurulur…

İzmit Belediyesi olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde İzmit’imizi al beyazlı ve Atatürk’lü bayraklarla donattık. Bunu yaparken de kendi ilçe sınırlarımız içerisinde yer alan başta Yürüyüş Yolu ve ana caddelerde, milletimizin yüce nişanesi olan Türk Bayrağımızı ve bu ülkeyi bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğraflarını asarken kimseden icazet alacak değiliz.

Bugün yaşanan olayda Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin kendi bünyesinde çalışan personeli Belediyemize ait bayraklama yapan personelimize izin vermemiştir. Söz konusu videoda her şey oldukça açıktır. Kendi başlarına hareket edemeyeceklerinin de herkesin bildiği Büyükşehir Belediyesi personeli sanki İzmit Belediyesine kin güderek ve hiçbir yasal dayanakları olmadan bayraklama yapan personelimize engel olmuştur. Çalışan arkadaşlarımız da herhangi bir sorun olmaması için bayrakları indirmek zorunda kalmıştır.

Türk Bayrağını astırmayan, asılanları indirmeye kalkan bir personel bu gücü ve yetkiyi kimden almaktadır? Unutmayın, biz de herhangi bir dernek ya da vakıf değil, İzmit Belediyesi’yiz. Yani hangi personelin neye karışması yetkisi olduğunu çok iyi bilmekteyiz.

Ayrıca, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin meydana gelen talihsiz olayla ilgili yaptığı açıklamada bahsettiği alanlar, bahse konu olan videodaki alanlar değildir. Bununla da kalmayıp açıklamada kullanılan fotoğraflar geçen sene çekilmiş fotoğraflardır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin paylaştığı fotoğraflar dikkatli incelendiğinde yürüyüş yolunun kalabalık olması ve kimsenin maske takmaması fotoğrafların bugüne ait olmadığını da kanıtlamaktadır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin yaptığı açıklamanın gerçeği yansıtmadığı apaçık ortadadır. Video görüntülerinde apaçık yaşanan hadiseleri eski fotoğraflarla savunmaya çalışmak ciddiyetle bağdaşmamaktadır.

Ayrıca bu olay tekil olmayıp, aynı alan ve bununla birlikte farklı alanlarda sürekli engellemeler ve belediyemize ait bayraklarımızın kesilmesi gibi vakalar da daha önce yaşanmıştır. Birlik beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu bir dönemde böylesi engellemelerin kimseye fayda sağlamayacağı açıktır. Bu konuda bütün kurumları sağduyuya davet ediyoruz.

Tüm kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu