Haber

Erdoğan: “Ses Kocaeli Gazetesi’ne yapılan saldırı acizliğin göstergesidir”

Erdoğan: “Ses Kocaeli Gazetesi’ne yapılan saldırı acizliğin göstergesidir” … Erdoğan; “Ses Kocaeli Gazetesi’ne sabaha kaşı yapılan silahlı saldırı her ne kadar gözdağı vermek gibi görünse de basın özgürlüğüne müdahale anlamına gelir” dedi. detaylar haberimizde…

Erdoğan: “Ses Kocaeli Gazetesi’ne yapılan saldırı acizliğin göstergesidir”

KOMECE, bugün sabaha karşı Ses Kocaeli Gazetesi’ne yapılan silahlı saldırıyı şiddetle kınadı.

KOMECE’den sert kınama…

Kısa adı KOMECE olan Kocaeli Medya Mensupları Cemiyeti, Kocaeli’de günlük gazete olarak yayınlanan, ayrıca internet ortamından da okurlarına ulaşan Ses Kocaeli Gazetesi’ne yapılan saldırıyı kınadı.

“Menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz”

Kocaeli Medya Mensupları Cemiyeti Başkanı Bahar Kaymakçı Erdoğan yaptığı yazılı açıklamasında; “Kim ya da kimler tarafından yapıldığı henüz öğrenilemeyen bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bu saldırı acizliğin apaçık göstergesidir.

“Gözdağı vermek değil basın özgürlüğüne müdahale”

Değerli meslektaşlarımıza yapılan bu saldırı hepimize yapılmıştır. Ses Kocaeli Gazetesi’ne sabaha kaşı yapılan silahlı saldırı her ne kadar gözdağı vermek gibi görünse de basın özgürlüğüne müdahale anlamına gelir.

“Tüm basınımıza geçmiş olsun”

Ancak inanıyoruz ki; emniyet güçleri, bu saldırıyı gerçekleştiren kişi ya da kişileri kısa sürede yakalayacaktır. Başta Ses Kocaeli Gazetesi sahipleri ve çalışanları olmak üzere tüm basınımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz” ifadelerine yer verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu