Haber

23 Nisan’ın 100’üncü yılında 100 çocuğu sevindirdi

23 Nisan’ın 100’üncü yılında 100 çocuğu sevindirdi … “Kısa sürede çok sayıda oyuncak toplamayı başaran Yaşar, bugün İzmit’teki 100 ihtiyaç sahibi aileye ulaşarak çocuklarının yüzlerini güldürdü…” detaylar haberimizde…

23 Nisan’ın 100’üncü yılında 100 çocuğu sevindirdi

Çocuklar çok mutlu oldu…

çocukları oyuncaklarla sevindirdiler
çocukları oyuncaklarla sevindirdiler

İzmitli Nurşah Yaşar, 23 Nisan’ın 100. yılında 100 çocuğu sevindirdi…
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı 100. yıldönümünü evlerinde geçirecek olan çocukların yüzünü güldürmek için sosyal sorumluluk projesi gerçekleştiren KOÜ öğrencisi Nurşah Yaşar, İzmit’te 100 ihtiyaç sahibi ailenin çocuğunu oyuncakla buluşturdu.

Kocaeli Üniversitesi öğrencisi Nurşah Yaşar, korona virüs salgını nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı evinde geçirecek olan çocuklar için hazırladığı sosyal sorumluluk projesini, bugün tamamladı.

çocukları oyuncaklarla sevindirdiler.jpg1.jpg2
çocukları oyuncaklarla sevindirdiler

“Çocuklar arasında oyuncak kardeşliği…”

TBMM’nin kuruluşunun 100. yılında, İzmit’teki 100 ihtiyaç sahibi ailenin çocuğunu oyuncakla buluşturmak için yardımsever vatandaşlara çağrı yapan ve oyuncaklarını bağışlamasını talep eden, çocuklar arasında oyuncak kardeşliğini kurmak isteyen Nurşah Yaşar’ın bu çağrısı, pek çok duyarlı vatandaş tarafından dikkate alındı. Kısa sürede çok sayıda oyuncak toplamayı başaran Yaşar, bugün İzmit’teki 100 ihtiyaç sahibi aileye ulaşarak çocuklarının yüzlerini güldürdü.

Arkadaşları Gizem ve İzel Hazer, Cedit Mahalle Muhtarı Nabi Keskin ve aza Süleyman Topal ile birlikte, toplanan oyuncakları dezenfekte ettikten sonra, hediye poşetlerine koyan, oyuncakların yanı sıra balon, Türk bayrağı, çerez, çikolata, cips ve benzeri yiyecekler, masal kitapları ve yaprak testlerini çocuklara dağıtan Yaşar, çocukları ve ailelerini mutlu etmeyi başardı.

Kısa sürede yoğun ilgi…

Nurşah Yaşar, kendisine bu projede destek sunan herkese teşekkür ederek şunları kaydetti: “Malumunuz ülkemiz ve ilimiz, tüm dünya gibi korona virüs tehdidi altında. Ve devletimiz, bu konuda bazı tedbirler almakta. Sokağa çıkma yasağı da bu tedbirlerden biri. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağanı olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Bu sebeplerden dolayı 100. yılında alanlarda coşkuyla maalesef kutlanamayacak. Bizler de evlerinde kalmak zorunda olan ve oyuncak alacak durumu olmayan ailelerin çocuklarını bu süreçte sevindirmek istedik.

‘100. yılda 100 oyuncak’ hedefi ile başlattığımız kampanya kısa sürede yoğun destek gördü. Amaçlarımızdan biri de çocukların paylaşma duygusunu artırması idi. Bu nedenle sıfır oyuncaklar temin etmek yerine, durumu iyi olan ailelerin çocuklarının, durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına oyuncaklarını bağışlamasını daha uygun gördük. Ve sağ olsunlar, kendileri küçük ama gönülleri büyük çocuklarımız, oyuncaklarını kardeşlerine armağan etti. Bizler de bu hediyeleri, yanlarına bazı abur cubur yiyecekler, masal kitapları, yaprak testler, balon ve Türk bayrağı ekleyerek tespit ettiğimiz ailelerin çocuklarına ulaştırdık.

“Destekleri için teşekkür ediyorum”

Bana bu manevi hazzı yaşamamda katkısı olan dostlarım Gizem ve İzel Hazer’e; ağabeylerim Cedit Mahalle Muhtarı Nabi Keskin ile lojistik anlamda katkı sunan aza Süleyman Topal’a; masal kitapları ile yaprak testleri hiçbir ücret talep etmeden çocuklara hediye edilmek üzere bağışlayan İzmit Kent Merkezi (İKM) Ticari Dayanışma Derneği Başkanı Murat Öztürk’e; verdikleri haber desteği ile projenin duyulup amacına ulaşmasında katkısı olan değerli basın emekçilerine; oyuncak bağışında bulunan çocuklarımıza ve ailelerine, ihtiyaç sahiplerini tespit etmemizde katkısı olan muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Milli ve dini bayramlarımızın yine eskisi gibi kutlanabileceği, tokalaşmamanın, el öpmemenin tekrar ayıp sayılacağı; sosyal izolasyonun değil, sosyalleşmenin varlık süreceği günlere en kısa sürede dönmemiz umuduyla; tüm ulusumuzun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve özlemle anıyorum.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu