Bilim Teknoloji

CHP Kocaeli infaz yasasıyla ilgili canlı yayın yaptı

CHP Kocaeli infaz yasasıyla ilgili canlı yayın yaptıEmre; “Bu kadar yaygın tutuklamaların olduğu bir ortamda ne kadar cezaevi yapsalar da yetişemiyorlar, çünkü iktidarda oldukları süreçte suç oranları da çok arttı” dedi. detaylar haberimizde…

CHP Kocaeli infaz yasasıyla ilgili canlı yayın yaptı

Yaklaşık 1 buçuk ay önce göreve gelen CHP Kocaeli İl Başkanı Özgür Harun Yıldızlı ve il yönetimi korona virüsü nedeni ile çalışmalarına sosyal mesafe aralığını koruyarak devam ediyor. İhtiyaç sahiplerine destek kampanyası ile tam not alan Yıldızlı ve ekibi dün gerçekleştirdikleri “İnfaz Yasası” ile ilgili canlı yayınla da takdir topladı. İl yöneticisi Av. Berna Çetin Peker moderatörlüğünde gerçekleştirilen “Halkın Nabzı: İnfaz Yasası Değişikliği” konulu yayında, İstanbul Milletvekili, TBMM Adalet Komisyonu CHP Gurup Sözcüsü Av. Zeynel Emre konuyla ilgili soruları yanıtladı. Sosyal medyadan yayınlanan canlı yayında İnfaz Yasasının yanı sıra kadına şiddet, ayrımcılık gibi gündemdeki konulara da değinildi.

“Sorumlusu AKP -MHP koalisyonudur”

İl yöneticisi Av. Berna Çetin Peker‘in sorularını yanıtlayan, İstanbul Milletvekili, TBMM Adalet Komisyonu CHP Gurup Sözcüsü Av. Zeynel Emre konuyla ilgili endişesini şu şekilde dile getirdi: “Maalesef yasa sonrası cezaevinden çıkanların yine benzer suçları işledikleri haberlerini alıyoruz. Bundan sonra Türkiye’de kısa vadede adam yaralama, gasp, çete gibi vurdulu kırdılı adi suçların sorumlusu AKP-MHP koalisyonudur. Önümüzdeki dönemde de Türkiye’de bu konuda bir güvenlik açığı oluşacağından endişe ediyorum. Bu kadar yaygın tutuklamaların olduğu bir ortamda ne kadar cezaevi yapsalar da yetişemiyorlar, çünkü iktidarda oldukları süreçte suç oranları da çok arttı. AKP’ye ters duran, muhalif olan herkesi psikolojik olarak bir sindirme, yıldırma politikası sürdürülüyor. Türkiye’de bir korku toplumu oluşturdular. Sertleşme ve sindirme politikasına hızla devam ediyorlar”

“Verimli bir canlı yayındı”

Canlı yayın sonrasında açıklama yapan CHP Kocaeli İl Başkanı Özgür Harun Yıldızlı; “Öncelikle bu yayında emeği geçen Av. Berna Çetin Peker arkadaşımıza, il yönetimimize, teknik ekibimize ve bizleri kırmayarak konuk olan İstanbul Milletvekilimiz, TBMM Adalet Komisyonu CHP Grup Sözcüsü Av. Zeynel Emre‘ye teşekkür ediyorum. Oldukça verimli bir canlı yayın oldu. İnfaz Yasası ile ilgili toplumsal kaygıları gördükten sonra böyle bir yayının bilgilendirici ve yol gösterici olacağına kanaat verdik. Bu tarz yayınlarımıza devam edeceğiz. Gündemdeki konuların her zaman olduğu gibi takipçisi olacak ve vatandaşlarımızı da bu konuda bilinçlendirmek adına elimizden geleni yapacağız. Herkesin emeğine sağlık” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu