Doğa Tarım

İzmit Belediyesi yeni iş makinelerini hizmet filosuna kattı

İzmit Belediyesi yeni iş makinelerini hizmet filosuna kattı … Başkan Hürriyet, yol süpürme ve temizliğinde kullanılacak olan 2 adet ravo makinesi için kadın şoförlerin istihdam edileceğini duyurdu. detaylar haberimizde…

İzmit Belediyesi yeni iş makinelerini hizmet filosuna kattı

Güçlü Filo, Güçlü Belediye, Güçlü İzmit, İzmit’in geleceğine 27 milyonluk yatırım…

İzmit Belediyesi, satın alma işlemlerini tamamladığı yeni iş makinelerini hizmet filosuna kattı. Başkan Hürriyet araçları kullanacak olan personele, “Bu araçlar sizlere milletin emanetidir. Onlara gözünüz gibi bakın” dedi.

Hürriyet başarılar diledi…

İzmit Belediyesi, mecliste araç alım kredisinin onaylanmasıyla 27 Milyon TL değerindeki iş makinelerini hizmet filosuna kattı. Yol yapım çalışmalarında kullanılmak üzere 10 adet kazıyıcı ve yükleyici iş makinesi, yol süpürme ve temizliğinde kullanılmak üzere 2 adet ravo makinesi, bir adet silindir asfalt makinesi İzmit’in dört bir yanında hizmet vermek üzere yola çıktı. İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, hizmet filosunun yeni araçlarını kullanacak olan personelle bir araya gelerek çalışmalarında başarılar diledi.

“Bu araçlar sizlere milletin emaneti”

İzmit Belediye Meclisi üyeleri Hakan Tanta, Ünal Özmural, Yaşar Kardaş, Süleyman Şen, Fen İşleri Müdürü Burak Efe Erdoğan ve Temizlik İşleri Müdürü Havva Açıkgöz hizmet filosunun yeni araçlarını inceleyen Başkan Hürriyet, kadın istihdamına yönelik bir güzel haber daha verdi. Başkan Hürriyet, yol süpürme ve temizliğinde kullanılacak olan 2 adet ravo makinesi için kadın şoförlerin istihdam edileceğini duyurdu. Başkan Hürriyet araçları kullanacak olan personelin kazasız belasız bir şekilde çalışmalar sürdürmelerini dileyerek, “Bu araçlar sizlerin vergileriyle alındı. Bu sebeple bu araçlar sizlere milletin emanetidir. Onlara gözününüz gibi bakın” dedi.

“En yüksek ödeme kalemleri araç kiralamaydı”

Yeni iş araçlarının tüm kente hayırlı olmasını dileyen Başkan Hürriyet, “Göreve geldiğimizde vatandaşımıza verdiğimiz bir sözümüz vardı. Öncelikle belediyemizin kaynaklarını ve parasını iyi kullanmak, yerinde kullanmak, doğru kullanmak ve daha da önemlisi tasarruf etmek vardı stratejimizde. O günden bugüne yaptığımız hesaplamalarda en yüksek tutan ödeme kalemlerinde hep araç kiralamaları olduğunu gördük. Oturup hesaplama yaptığımızda biz bu araç kiralamalarında ödediğimiz parayla aslında çok daha kısa sürede kendi araçlarımızı alabileceğimizi fark ettik” dedi.

“Belediyenin hizmet filosu”

Araç satın almayla ilgili çalışmalara hızlıca başladıklarını ifade eden Başkan Hürriyet, “Meclisimizden aldığımız yetki sonrası kullandığımız 27 milyonluk kredi karşılığında satın almasını başlattığımız çok sayıda aracımızın bir bölümü, ilk partisi bugün belediyemize ulaştı. Öncelikle iş makinelerimiz geldi. Önümüzdeki ay içerisinde de çöp araçlarımız ve yine diğer siparişlerini verdiğimiz belediye hizmetlerinde kullanacağımız araçlarımız tamamlanmış olacak. Böylece, İzmit Belediyesi kocaman bir filoya sahip olacak” diye konuştu.

“Daha etkin hizmet”

Bu sayede belediyenin büyük oranda tasarruf edeceğini de belirten Başkan Hürriyet, “Halkımıza daha az kaynakla daha etkin daha nitelikli daha düzgün hizmet götürmüş olacağız. Hem de halkımızın parasını daha doğru kullanmış olacağız. Aynı zamanda görev süremiz içerisinde de ciddi büyüklükte bir araç filosunu belediyemize bırakmış olacağız. Bu bizim için çok önemli bir kazanım. Özellikle vatandaşımıza hizmette gecikmemek, daha iyi hizmet etmek için yepyeni araçlarımız bizlerle çalışmaya başladı” ifadelerini kullandı.

“Yakın zamanda diğer araçlarımız da gelecek”

Görevli personelin yeni araçlarla çalışma koşullarının da iyileştiğini söyleyen Başkan Hürriyet, “İzmit halkımıza, belediyemize, tüm çalışanlarımıza yeni araçlarımızın ilk partisi hayırlı uğurlu olsun. Bugün 10 iş makinemiz, 2 süpürme aracımız ve silindir asfalt makinemiz geldi. Yakın zamanda da çöp araçlarımız, yıkama araçlarımız, fen işleri ile park ve bahçeler müdürlüklerimizde kullanılacak iş makinelerimiz gelecek. Aldığımız yetki doğrultusunda yani 27 milyon TL’lik bütçeyle bu kadarı yapabiliyoruz. Ama bu kadarı bile bize ciddi bir ivme kazandıracak. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Başarmak mümkün”

Başkan Hürriyet, “Başarmak mümkün. Eğer isterseniz gerçekten niyetiniz doğru hizmetse, halkın yetkisini doğru kullanmaksa, şeffaf, adil, doğru bir şekilde hizmet etmekse oluyor ama geç olsun güç olmasın. Biz bugün mutluyuz. İlk araçlarımıza kavuştuğumuz için çok mutluyuz. Belediyemize böyle bir kazanç sağlamış olmak onur verici. Bir kez daha bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İzmit halkımıza da duyuruyoruz. Yeni araçlarımız, hizmet filomuz hayırlı ve uğurlu olsun” açıklamasında bulundu.

“Yeni araçlara kadın şoförler istihdam edilecek”

Yeni araçların gelmesiyle bir yeniliğe daha imza atacaklarını söyleyen Başkan Hürriyet, “Özellikle kadınlarımızın istihdam alanında daha fazla olması, daha fazla alanda çalışması için onlara yer açmaya çalışıyoruz. İki süpürge aracımız bizim için kıymetli. Ve ciddi bir verim kazanacağız. Bu iki yeni aracımızı 2 kadın şoförümüz kullanacak. Kadın şoförlerin her alanda çalışabileceğini, her işi yapabileceğini de göstermiş olacağız. Bu vesileyle tüm halkımıza bu duyuruyu yapmış olmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu