Haber

Yıldızlı: ‘AKP kurullarında gereken cezayı ivedilikle vermelidir’

Yıldızlı: ‘AKP kurullarında gereken cezayı ivedilikle vermelidir’Yıldızlı; “Bizler siyaseti millete hizmet aracı olarak görmekteyiz. Bu anlayışımız doğrultusunda iyilik yaparak diğer partilerle yarışmak istiyoruz. Bu anlamda siyasi ahlâkın dışına çıkan bütün hâl ve hareketleri esefle kınıyoruz” dedi. detaylar haberimizde…

Yıldızlı: ‘AKP kurullarında gereken cezayı ivedilikle vermelidir’

Sosyal medya hesabı üzerinden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e ağır hakarette bulunan AKP’li meclis üyesine bir tepki de CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldızlı’dan geldi.

Tepkiler büyüyor…

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve bazı CHP’li milletvekillerinin bulunduğu bir fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşarak ağır hakarette bulunan AKP’li meclis üyesi Erkan Aksoy’a tepkiler büyüyor. Yıldızlı; Aksoy’un paylaşımı için “Milletimizin manevi değerlerini hiçe sayarak yapılan bu paylaşım toplumunuzun bütün kesimlerini üzmüştür’’ dedi.

“Millet iradesine saygısızlık”

Başkan Yıldızlı sözlerine şöyle devam etti: “Ülke olarak manevi duygularımızı en yoğun yaşadığımız ve toplumsal huzura en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, Adalet ve Kalkınma Partili kendini bilmez bir meclis üyesinin Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet ve milletvekillerimizle ilgili yaptığı paylaşımı şiddetle kınıyoruz. Yapılan bu açıklama millet iradesine olan saygısızlığı net bir şekilde ortaya koymuştur.

“Milletimizin manevi değerleri hiçe sayılmıştır”

Milletimizin manevi değerlerini hiçe sayarak yapılan bu paylaşım toplumunuzun bütün kesimlerini üzmüştür. Bizler siyaseti millete hizmet aracı olarak görmekteyiz. Bu anlayışımız doğrultusunda iyilik yaparak diğer partilerle yarışmak istiyoruz. Bu anlamda siyasi ahlâkın dışına çıkan bütün hâl ve hareketleri esefle kınıyoruz.

“Gereken ceza verilmeli”

Adalet ve Kalkınma Partisi‘nin il başkanına ve büyükşehir belediye başkanına sesleniyorum: Siyasal ahlâkın dışına çıkan bu kişiye partinizin kurullarında gereken cezayı ivedilikle vermelisiniz. Bütün örgütsel gücümüzle İzmit Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet‘in yanında olduğumuzu belirtmek isterim. İktidara giden partimize yapılan bu ahlâk dışı açıklamaya vereceğimiz en güzel cevap milletimiz için daha çok çalışmak olacaktır. İnanıyoruz ki siyasal ahlâkın dışına çıkan bu tür açıklamalara en anlamlı cevabı milletimiz sandıkta verecektir. Bu duygu ve düşüncelerle yaşanan bu olayı milletimizin vicdanına havale ediyorum.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu