Kadın-Çocuk

Hürriyet: ‘Annelerin aşıladığı sevgi ile yetişen bireyler topluma yön veriyor’

Hürriyet: ‘Annelerin aşıladığı sevgi ile yetişen bireyler topluma yön veriyor’ … Hürriyet; “evlatlarına aşıladıkları vatan millet sevgisiyle Cumhuriyetimizin kuruluşunu ve bugünlere taşınmasını sağlayan tüm annelerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi. detaylar haberimizde…

Hürriyet: ‘Annelerin aşıladığı sevgi ile yetişen bireyler topluma yön veriyor’

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ‘10 Mayıs 2020 Anneler Günü’ nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı ve mesaj yayınladı.

Hürriyet, yayınlamış olduğu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Sevginin ve emeğin vücut bulmuş hali annelerimiz, insanı insanoğlu yapan değerlerin temelidir. Yaşadığımız dünyadaki toplumları oluşturan her bireyin yetişmesinde bir kadın, bir anne eli vardır.

Toplumlara yön veren tüm bireylerin eylemlerinde bir annenin aşıladığı sevgi vardır. Yetiştirdikleri bireylerle geleceğimize yön veren tüm annelerimiz ve anne olmamasına rağmen var gücü ile annelik eden herkes başımızın tacıdır. Aynı şiarla evlat yetiştiren bir anne olarak, İzmit’imizi çocukların mutlulukla yetişeceği bir kent olmasını sağlamak adına gecesini gündüzüne katan belediye başkanı olarak; evlatlarına aşıladıkları vatan millet sevgisiyle Cumhuriyetimizin kuruluşunu ve bugünlere taşınmasını sağlayan tüm annelerimize şükranlarımı sunuyorum.

Bu vesileyle başta ebedi başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım olmak üzere vatan uğruna evlatları, eşleri şehit düşen, gazi olan annelerimizin ellerinden öpüyor; tüm annelerimizin, anne olmamasına rağmen güzel yürekleriyle annelik eden herkesin Anneler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu