Haber

Yaya üstgeçit asansörleri sık sık temizleniyor

Yaya üstgeçit asansörleri sık sık temizleniyor … D-100 güzergâhında toplu taşıma araçlarından inen vatandaşlar özellikle yaya üst geçitlerinde bulunan asansörleri kullanıyor. detaylar haberimizde…

Yaya üstgeçit asansörleri sık sık temizleniyor

İzmit ilçesindeki yaya üst geçitlerinde bulunan asansörler vatandaşların sağlığı için sık sık temizleniyor.

Yaya üst geçitleri özellikle şehir hayatında vatandaşların güvenli ulaşımı için büyük önem taşıyor. Üst geçitlerdeki asansörleri genel olarak yaşlı ve engelli vatandaşlar kullanıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri, İzmit ilçesi D-100 Karayolu üzerinde bulunan üst geçitlerde bulunan asansörleri yıl boyunca olduğu gibi Koronavirüs salgının olduğu bu dönemde de sık sık temizleyerek hijyen sağlıyor. Yapılan çalışmayla vatandaşların sağlığı korunuyor.

“36 asansör sık sık temizleniyor”

İzmit D-100 üzerinde bulunan 15 yaya üst geçidinde 36 adet asansör bulunuyor. D-100 güzergâhında toplu taşıma araçlarından inen vatandaşlar özellikle yaya üst geçitlerinde bulunan asansörleri kullanıyor. Daha önceki yıllarda olduğu gibi virüs salgının yayılmaması için buradaki asansörler sık sık özel ilaçlar ile temizleniyor. Gerçekleştirilen çalışma ile vatandaşların memnuniyetini kazanan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bilindiği üzere virüs salgının en başından bu yana park, bahçe, eczane, kamu kurumları, iş yerleri ve diğer pek çok yerde dezenfekte uygulamalarını sürdürüyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu