Haber

Odabaş: ‘Esas darbecileri görmek isteyen Ak Parti binasına baksın’

Odabaş: "benim gibi milyonlarca insanımızın benzeri problemleri yaşadıklarını fakat seslerini çıkaramadıklarını biliyorum."

Odabaş: ‘Esas darbecileri görmek isteyen Ak Parti binasına baksın’Odabaş; “Ak Parti Kocaeli il ve ilçe başkanlıklarının da içinde bulunduğu iş merkezinin 2003 yılından itibaren ortada iki yıl hariç 15 yıldan beri yöneticiliğini yapıyorum” dedi. detaylar haberimizde…

Odabaş: ‘Esas darbecileri görmek isteyen Ak Parti binasına baksın’

Yöneticisi olduğu Ak İş Merkezinde kendisine yönelik yapılan eylemleri ve fiziki saldırıları yapanları darbeci olarak gören Bahri Odabaş, davalık bina yöneticiliği hakkında açıklama yaptı.

Odabaş, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Darbe tartışmalarının yaşandığı bu günlerde, 61 yıl boyunca darbe ve teşebbüslerini yaşayan bir vatandaş, işadamı, sivil toplum kuruluşu ve yönetici olarak kamuoyunun gerçek bilgilere sahip olması için yaşadıklarımı açıklamayı bir borç bildim, benim gibi milyonlarca insanımızın benzeri problemleri yaşadıklarını fakat seslerini çıkaramadıklarını biliyorum.

Ak Parti Kocaeli il ve ilçe başkanlıklarının da içinde bulunduğu iş merkezinin 2003 yılından itibaren ortada iki yıl hariç 15 yıldan beri yöneticiliğini yapıyorum.

Ak Partinin, resimde görüldüğü şekilde binanın ortak alanlarını reklam amaçlı kullanıp kat maliklerinin reklam gelirlerine engel olması nedeni ile haklarını almak için Ak Partiyle çetin mücadele ettim, izinsiz astıkları ve reklam kira ücretlerini ödemedikleri için poster ve reklam tabelalarını indirmek için vinç gönderdim… (Tabi ki Devletin polisini kullanarak engel oldular)

Binanın müteahhitliğini yapıp binaya Haldız İş Merkezi tabelası astığı halde binanın asansörünü yaptırmadığı için asansör yapımına zorlamak için Macit Haldız’ın ismini binadan indirdim.

Bu nedenle önce 2017’deki genel kurulda beni seçtirmemek için, Kocaeli İl Başkanlığı yapan Av Abdullah Eryarsoy, yanına Ak Partili gençleri de alarak toplantı salonunu işgal ederek yönetimi ele geçirmek istedi… kat maliklerinin tepkisi ve benim yasalara vakıf olmam ve dik duruşum sonucu polis çağırdığım için salonu terk etmek zorunda kaldı ve ben üç yıllığına yönetici seçildim.

Bu sefer bunlar kat maliklerinin önce bir bölümüne sonra tamamına siyasi baskı yaparak beni değiştirmek için olağanüstü genel kurul istediler, yapmadım, mahkemeye gidin mahkeme kararı ile olağanüstü genel kurul isteyin dedim, uzayacağı için gitmediler, benden bir an önce kurtulmak için kendi kendilerine olağanüstü genel kurul yapmışlar benden yönetimin defter ve belgelerini istediler, yine mahkeme yolunu gösterdim, dava açtılar, takip etmedikleri için dava düştü.

Sonuç yaklaşık iki yıldan beri Ak Parti binasının yasal ve seçilmiş yöneticisi Bahri Odabaş… fakat Bahri Odabaş yönetici olduğu binaya sokulmuyor… binayı Ak Partinin tayin ettiği, kadrolu müteahhit Macit Haldız’ın yeğeni ve çalışanına yönettiriyorlar!

Görevimi yapmak için Kocaeli Valiliğinden polis talep ettiğim halde, polislerin gözü önünde bana saldıran üç kişi anında serbest bırakılırken, kendimi korumak için bagajımda taşıdığım, ruhsatlı silahıma polis el koyarak yaklaşık 6 ay savcılıkta tutsak edildi.

İki yıl zarfında başta Macit Haldız ve yeğenleri ve çalışanları olmak üzere Ak Parti tetikçilerinden küfür, tehdit, saldırı vs. suçlardan Kocaeli Cumhuriyet savcılığında 20 nin üzerinde şikayet dilekçesi olduğu halde hepsi takipsizlikle sonuçlandı. İtiraz ettiğim dosyalardan yargılama ücreti ödemek zorunda kaldım, artık itiraz da edemiyorum. İktidarın değişmesini dört gözle bekliyorum. Yeni yönetimde hem dosyaların yeniden incelenmesini talep edeceğim ve hem de yasalara uygun davranmayan savcılar ve hakimler hakkında suç duyurusunda bulunacağım.

Bunun dışında Kocaeli’den iki örnek vereceğim,

1- Kocaeli’nin bir numara muhalif basın mensubu, Güngör Aslan’ın tüm mal varlığına ve basın ekipmanlarına el konuldu, en küçük bir eleştiride gece evinden alınmıyor mu?
2- İlimizin en tanınan marketi, Çakmak Market… sadece şirketin %24 hissesine sahip birinin Fetö’cü iddiası ile el konarak yıllardan beri kayyumla yönetiliyor… şirket sahipleri dükkanlarına sokulmuyor… karlarından pay alamıyor, aylık yaklaşık 40-50 bin TL kayyuma ve atanan yöneticilere para ödeniyor!

Bunlara benzer milyonlarca problem devam ederken iktidarın muhalefeti darbe ile suçlamasını aklımızla dalga geçmek olarak görüyorum.
Ben sadece iktidarın değil Kocaeli’deki muhalefet partilerinin il başkanlarının ve basın mensuplarının da büyük sorumluluklarının olduğunu ifade ediyorum.
Buna benzer onlarca açıklama yapıp hepsini il başkanlarına ve basın mensuplarına atmama rağmen birkaç internet gazetesi hariç hiçbirinde yayınlanmadığını bir il başkanlarının sessiz kaldıklarını biliyorum.
Yazdıklarımın onlarca belgesi arşivimde mevcuttur, isteyen herkese gönderebilirim.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu