Haber

Yıllardır yapılmayan Valilik önü yanyol bir günde asfaltlandı

“Başkan Büyükakın, Kocaeli Valiliğimizin önündeki 850 metrelik yan yolu 24 saat içinde kazı çalışmasıyla birlikte hemen asfaltladık...” dedi.

Yıllardır yapılmayan Valilik önü yanyol bir günde asfaltlandıBüyükakın; “Bu bölgede trafik normal günlerde çok yoğun bir şekilde akıyordu. Çalışmanın da çok zor olduğu bölgelerden bir tanesiydi” dedi. detaylar haberimizde…

Yıllardır yapılmayan Valilik önü yanyol bir günde asfaltlandı

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, İzmit’in trafik yoğunluğu bakımından en önemli noktalarından valilik önü yan yol asfaltlama çalışmalarını yerinde inceledi. Tamamlanan asfaltlama işlemleri nedeniyle çalışanlara teşekkür eden Başkan Büyükakın, “Valiliğimizin hemen önünde yer alan yolun asfaltlanması işlemini bir günde tamamladık” dedi. Sokağa çıkma yasaklarını fırsata çevirdiklerini ve kent genelindeki birçok çalışmayı gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Büyükakın, “Bu bölgede trafik normal günlerde çok yoğun bir şekilde akıyordu. Çalışmanın da çok zor olduğu bölgelerden bir tanesiydi. Buradaki 850 metrelik yolu 24 saat içinde kazı çalışmasıyla birlikte hemen asfaltladık” açıklamasını yaptı.

“Emekleri için bir kez daha teşekkür ediyorum”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kent genelindeki yolların daha güvenli ve konforlu olması için çalışmalarını sürdürüyor. Sokağa çıkma yasağı nedeniyle başlatılan çalışmalar tüm hızıyla devam ederken, diğer taraftan da Başkan Büyükakın projeleri bizzat sahada takip etmeyi sürdürüyor. Kentin tamamındaki bu tür çalışmaların kısa sürede bitirilerek kullanıma açılması yönündeki verdiği talimatları yerine getirmek için sahada görev yapan tüm çalışanlara teşekkür eden Başkan Büyükakın, “Hem havanın hem de asfaltın sıcak olmasına rağmen bu mübarek günlerde Kocaeli için hizmet üreten tüm çalışma arkadaşlarımdan Allah razı olsun. Emekleri için bir kez daha kendilerine teşekkür ediyorum” ifadelerini sarf etti.

“Çalışmalarımızı Kocaeli’nin 12 ilçesinde yapıyoruz”

İzmit şehir içine giriş güzergâhlarından biri olan Valilik önündeki İstanbul-İzmit yan yolunda asfaltlama çalışmasında 850 metrelik yolun yaklaşık bin beş yüz ton asfalt kullanılarak 1 günde tamamlandığını söyleyen Başkan Büyükakın, “Vatandaşlarımızın daha konforlu bir seyahat etmesi için buradaki projemizi hayata geçirdik. Kentimizin farklı noktaları için vatandaşlarımızdan talep geliyordu. Bu yolu da incelemiş ve projemizi hazırlamıştık. Sokağa çıkma yasağını da fırsat bilerek bugünkü çalışmamızı hayata geçirdik. Buna benzer çalışmalarımızı Kocaeli’nin 12 ilçesinde yapıyoruz. Bu vesileyle vatandaşlarımız evdeyken Kocaeli Valiliğimizin önündeki yan yolu da asfaltladık” şeklinde konuştu.

Kent merkezine giriş noktalarından…

Sokağa çıkma yasağı olduğu günlerde kent merkezindeki yolları daha konforlu hale getirmek için çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, İzmit ilçesi Valilik önündeki yolda da çalışma başlattı. İlk önce kazı çalışması yapılan yolda ardından asfalt çalışması gerçekleştirildi.

Bin 500 ton asfalt…

İstanbul-İzmit güzergâhı olan yola bin 500 ton asfalt döküldü. Kent merkezine geçişi sağlayan güzergâhtaki asfalt döküm 1 günde tamamlandı. Kısa sürede bitirilen çalışma ile artık vatandaşlar valilik önündeki yoldan daha güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşımlarını sağlayacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu