Kültür Sanat Tarih

Filiz: ‘19 Mayıs geldikleri gibi giderler diyenlerin günüdür’

Filiz; 19 Mayıs; emperyalizme karşı verilen en büyük milli mücadelenin ve tüm mazlum ülkelere örnek olmanın ilk adımıdır...

Filiz: ‘19 Mayıs geldikleri gibi giderler diyenlerin günüdür’Filiz; “Atamız, Kurtuluş Savaşını başlatmasaydı Anadolu’da Türk kalmazdı. Emperyalist işgalciler Türkleri Anadolu’dan da sürerlerdi ve ortada ne Türk ne de Türkiye kalırdı. detaylar haberimizde…

Filiz: ‘19 Mayıs geldikleri gibi giderler diyenlerin günüdür’

İyi Parti İzmit ilçe başkanı Dr. Pelin Coştur Filiz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Filiz yayınlamış olduğu özlü mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Bu topraklar tarih boyunca çok lider, çok fetih, çok isyan gördü. Ama hiçbirisi, büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk‘ün 19 Mayıs 1919‘da Samsun’a ayak basması kadar etkileyici ve anlamlı olmadı.

19 Mayıs; emperyalizme karşı verilen en büyük milli mücadelenin ve tüm mazlum ülkelere örnek olmanın ilk adımıdır. 101 yıl önce atılan bu adım; kapütülasyonlara, saltanat acziyetine ve emperyalist güçlerin işgalci ve aşağılayıcı tavırlarına karşı bir ülkenin talihini ve tarihini yeniden yazan bir kahramanlık öyküsüdür.

19 Mayıs; geldikleri gibi giderler diyenlerin ve gelenleri gönderenlerin günüdür.

Atatürk, 19 Mayıs 1919‘da Samsun’a çıkıp Kurtuluş Savaşını başlatmasaydı Anadolu’da Türk kalmazdı. Emperyalist işgalciler Türkleri Anadoludan da sürerlerdi ve ortada ne Türk ne de Türkiye kalırdı. Şunu hiç kimse unutmasın, Mustafa Kemal Atatürk sadece ülkeyi kurtarmadı, Türk neslini de kurtardı.

En başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm dava arkadaşlarının toprağı bol, mekanları cennet olsun. Milli mücadeleye inanan ve tam bağımsız Türkiye özlemi duyan herkesin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu