Haber

Yıldız: ‘ilk seçimde iyilik hareketinin herkesi sarması kaçınılmaz’

Yıldız: ‘ilk seçimde iyilik hareketinin herkesi sarması kaçınılmaz’Yıldız; “İyi Parti Kocaeli Milletvekilimiz geçmişte çıktığı yolu kaybetmemiş, vatanı için prensipleri doğrultusunda güneşin aydınlattığı yolda yürümeyi seçmiştir” dedi. detaylar haberimizde…

Yıldız: ‘ilk seçimde iyilik hareketinin herkesi sarması kaçınılmaz’

İyi Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın twetter da yaptığı paylaşıma, Ak Parti Kocaeli il başkanı Mehmet Ellibeş tarafından yanıt verilmesi üzerine İyi Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız bir açıklama yaptı.

İyi Parti Kocaeli İl başkanı Şanbaz Yıldız yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“İyi Parti Kocaeli Milletvekilimiz Sn. Lütfü Türkkan’ın bugün “Ben de buradan söylüyorum AK Parti 2023’ü göremeden dağılır gider. Dağılırken de herkes birbirini satar, satamayan da diğerini kiraya verir. İçinizde kanayan yara dışarıdan belli olmuyor mu sanıyorsunuz?” dediği twittine karşılık olarak AKP Kocaeli İl Başkanı Sn. Mehmet Ellibeş’in vermiş olduğu cevabın ardından açıklama yapma ihtiyacı doğmuştur. Öncelikle bilinmelidir ki bir milletvekiline cevap vermesi gereken kişi yine bir milletvekilidir, Sn. Ellibeş’in bu konuya dahil olmasını doğru bulmamaktayım.

AKP içerisinde mademki bir sıkıntı yoktur o zaman Sn. Ellibeş neden bir açıklama yapma ihtiyacı hissetmiştir? Neden kaygı duymuştur? Açıklama yapma ihtiyacı duymuş olması vekilimizin sözlerinin doğruluğuna kapı açmaktadır. AKP’den bir kaya olarak bahsetmiştir; unutmamalıdır ki taş serttir fakat su, taşın üzerinden aka aka onu deler aşındırır. O taş aşınıyor, Sn. Ellbeş’in kendisi de bunun farkındadır!..

Bazı insanlar prensipleri için partilerini değiştirirken, bazı insanlar da partileri için prensiplerini değiştirirler. İyi Parti Kocaeli Milletvekilimiz geçmişte çıktığı yolu kaybetmemiş, vatanı için prensipleri doğrultusunda güneşin aydınlattığı yolda yürümeyi seçmiştir. Sn. Ellibeş’e kendisinin de siyaset hayatına AKP ile başlamadığını hatırlatmak isterim.

AKP’nin 18 yıllık iktidarı boyunca yapmış ve yapmamış olduğu tüm icraatlar, özellikle bu pandemi sürecinde halkımız tarafından daha da net bir biçimde görülmektedir. Halkımız zamanla AKP’nin içindeki kanayan yaraları kapatamayıp dağıldığına şahit olacak ve güneşimizin onları aydınlatmasını seçecektir. Her siyasi partide ahlaklı ve etik siyaset yapmış insanların tıpkı başka partilere oy veren seçmenimiz gibi, bir gün ülkemizi aydınlatacak iyilik güneşinin etrafında toplanması çok uzak değildir. İlk seçimde iyilik hareketinin herkesi sarmasının kaçınılmaz olduğunu büyük Türk Milleti şahit olacaktır.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu