Kültür Sanat Tarih

Sahne İzmit ailesinin dans tutkusu 19 Mayıs’ta koronavirüs tanımadı

Sahne İzmit ailesinin dans tutkusu 19 Mayıs’ta koronavirüs tanımadı … “İzmit Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 19 Mayıs korteji ile birçok mahallede sahne alan ekip, cam ve balkonlardan kendilerini izleyen İzmitlilerden alkışları topladı…” detaylar haberimizde…

Sahne İzmit1
Sahne İzmit1

Sahne İzmit ailesinin dans tutkusu 19 Mayıs’ta koronavirüs tanımadı

İzmit Belediyesi Sahne İzmit Halk Dansları Topluluğu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında evden gerçekleştirdikleri gösterilerle, İzmitlilere online olarak bayram coşkusunu yaşattılar.

Sahne İzmit2
Sahne İzmit2

İzmit Belediyesi Sahne İzmit Halk Dansları Topluluğu’nun dans aşkı koronavirüs tanımadı. Salgın nedeniyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında tüm etkinliklerin iptal edilmesi, genç dansçıların gösterilerini gerçekleştirmesine engel olamadı. Gençlerin evlerinden sergilediği gösteri 19 Mayıs ruhunu yansıtırken vatandaşlardan da tam not aldı. Ayrıca İzmit Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 19 Mayıs korteji ile birçok mahallede sahne alan ekip, cam ve balkonlardan kendilerini izleyen İzmitlilerden alkışları topladı.

Sahne İzmit3
Sahne İzmit3

Başkan Hürriyet’ten gençlere teşekkür…

İzmit’te kültür sanat etkinliklerini arttırarak şehre renk getiren ve sanata ve sanatçıya verdiği değerle bilinen İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Gençlerimiz virüsten dolayı daha önceki bayramlardan daha farklı bir bayram geçirmelerine rağmen heyecanlarını yitirmediler. Onların heyecanı, umudu bizlere de umut veriyor. Evlerinden 19 Mayıs coşkusuna ortak olan Sahne İzmit ekibine tüm kalbimle teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu