Doğa Tarım

Odabaş: “Pakdemirli gelsin fındık problemini bir günde çözelim”

Fındıktaki 50 milyar dolar ranta ortak değilseniz, fındık problemini bir günde çözelim, 50 milyar doları Türkiye’ye kazandıralım!..

Odabaş: “Pakdemirli gelsin fındık problemini bir günde çözelim”Odabaş; “Siyasi iktidarın yerli girişimcilere destek vermemesi, dinlememesi nedeni ile hala 83 milyon, fındığa ağır bedeller ödediği gibi, akıl karıştırıcı oyunlarla fındık üreticilerinin alın terine el konulmaya devam ediliyor” dedi. detaylar haberimizde…

Odabaş: “Pakdemirli gelsin fındık problemini bir günde çözelim”

Fındık ülkesi olan Türkiye’nin olanaklarını kullanamayan siyasi iktidar fındıkla ilgili karlılığı yabancı şirketlere kaptırınca yerli firmalardan ses gelmeye başladı.

Marsiad başkanı Bahri Odabaş konunun hassasiyetiyle Tarım Bakanına yazılı bir açıklamayla çağrıda bulundu.

Odabaş yapmış olduğu yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Tarım Bakanına açık çağrı…

Fındıktaki 50 milyar dolar ranta ortak değilseniz, fındık problemini bir günde çözelim, 50 milyar doları Türkiye’ye kazandıralım!

Yıllardan beri fındık problemini bir günde çözecek projelerimizi paylaşmak için Tarım Bakanlarına ulaşamadık.

Aslında kendi çabamızla problemi çözüm noktasına getirdik, fındığın 25 TL ye yükselmesi bizim yıllarca verdiğimiz mücadelenin sonucudur.

Çünkü fındığı tekelinde tutan yabancı firmanın, fındıktan ürettiği bir ürünün karşısına, o üründen daha kaliteli ve ucuz 30 çeşit katma değerli ürün üreterek tekelciliğin belini kırdık!

Ancak siyasi iktidarın yerli girişimcilere destek vermemesi, dinlememesi nedeni ile hala 83 milyon, fındığa ağır bedeller ödediği gibi, akıl karıştırıcı oyunlarla fındık üreticilerinin alın terine el konulmaya devam ediliyor!

Buradan Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’ye sesleniyorum… gerçekten fındıktaki yaklaşık 50 Milyar dolar ranta ortak değilseniz, bizi 30 dakika dinleyin, Devletin kasasından bir kuruş çıkmadan fındık problemini bir günde çözüp yabancıların kazandığı 50 milyar doları Türkiye’ye kazandıralım.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı