Çalışma Hayatı

EMEP: “Tek adam rejimine karşı halk egemenliğini savunacağız”

Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla sosyal medya hesabından, “Baskılara karşı demokrasi ve özgürlükleri, tek adam yönetimine karşı halk egemenliğini savunmaya devam edeceğiz” dedi.

EMEP: “Tek adam rejimine karşı halk egemenliğini savunacağız” … Gürkan; “Erdoğan yönetiminin siyasi yönelimi ekonomide yağma, istihdamda kölelik, yeraltı, yerüstü kaynaklarının ve doğanın talanı ve toplumsal hayatın baskı altına alınmasıdır” dedi. detaylar haberimizde…

EMEP: “Tek adam rejimine karşı halk egemenliğini savunacağız”

EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan: “Baskılara karşı demokrasi ve özgürlükleri, tek adam yönetimine karşı halk egemenliğini savunmaya devam edeceğiz.”

Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Tek adam rejiminin halk iradesini yok sayan uygulamalarını hatırlatan Gürkan, “Baskılara karşı demokrasi ve özgürlükleri, tek adam yönetimine karşı halk egemenliğini savunmaya devam edeceğiz” dedi.

Twitter hesabından paylaşım yapan Gürkan şu mesajları paylaştı:

“Kendi miting ve etkinlikleri için pandemiyi bir engel olarak tanımayan siyasi iktidarın 29 Ekim kutlamalarını yasaklaması daha önceki ve mevcut uygulamalarının bir devamıdır. Bu yasakçı zihniyetin sonuçlarını meslek odalarına, muhalefetin etkinliklerine, işçi eylemlerine, son olarak madencilerin yürüyüşüne yönelik saldırılarda da gördük. Erdoğan yönetiminin siyasi yönelimi ekonomide yağma, istihdamda kölelik, yeraltı, yerüstü kaynaklarının ve doğanın talanı ve toplumsal hayatın baskı altına alınmasıdır. Cumhuriyet kutlamalarına getirilen yasak da bu hedefle ilgilidir ve Türkiye’yi daha geriye götürmeyi amaçlıyor. Bu hesap elbette tutmayacak. Baskılara karşı demokrasi ve özgürlükleri, tek adam yönetimine karşı halk egemenliğini savunmaya devam edeceğiz.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu