İGF

İYİ Parti Bursa’dan tam kapanma çağrısı

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, il genelindeki vaka sayılarının rekor kırdığını belirterek yetkililere “Tam kapanma kararı için daha ne bekliyorsunuz” diye sordu.

BURSA (İGFA) –  Pandemi salgınının 3. dalgasında Türkiye’nin Avrupa’da zirveye yerleştiğini belirten İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, Bursa’da da pik yapan tablonun, iyice vahim bir hal aldığını vurguladı.

Ülke genelinde 60 binin üzerindeki vaka sayılarının Bursa’da da günlük 2 bin 500’ü aştığını ve hastanelerin alarm vermeye başladığına dikkati çeken Türkoğlu, “Üç büyük devlet hastanemizin acilleri, yatış için yer boşalmasını bekleyen hastalar ile dolu. Tam kapanma artık şart oldu” dedi. İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, Bursa’daki hastanelerde her gün yeni pandemi klinikleri açıldığı halde hastalara yer bulmakta ciddi sıkıntılar yaşandığına yönelik tespit ve duyumları olduğunu ifade ederek, son olarak Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde hizmet veren Osmangazi Metro İstasyonu yanındaki eski Bahar Hastanesi binasının da poliklinik ve normal hasta yatışlarına kapatılarak, tamamen pandemi hastanesi statüsüne çevrildiğini öğrendiklerini söyledi.   

Devlet hastanelerinin yanında, özel hastanelerin durumlarının da farklı olmadığını ifade eden Türkoğlu, tam kapanma kararı olmadan sorunun kökten çözülemeyeceğini vurguladı. Kısmi kapanmanın çözüm olmadığını belirten Türkoğlu, “Bu vahim tablo karşımızda iken, kağıt üzerinde alınan kısmi kapanmanın sadece esnafı mağdur eden bir durum olduğunu görüyoruz. Bu işin sonunun bu şekilde alınamayacağını aslında karar alıcılar da, biz de, vatandaş da çok İYİ biliyor.

COVID-19 belasından kurtulmamızın tek çözümü olan aşılama sürecini hızlandıracak ve aşı tedariğinin önünü açacak girişimlerin sağlanmasının yanında, esnaf ile çalışanların mağduriyetini giderecek, vatandaşın yaşam hakkını sağlayacak tedbirler ile tam kapanma için daha ne bekliyoruz. Bu acı gerçekler ile yüzleşmeden önce karar alıcıları, acil olarak tam kapanma kararını almaya ve insan hayatına sahip çıkmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu