İGF

Malatya’da alternatif yollarla trafik yoğunluğu azaltılıyor

Alternatif yollarla Malatya’da yaşanan trafik yoğunluğunu azaltmanın gayretinde olan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Anayurt Bulvarı ikinci kısım çalışmalarını yerinde inceleyerek açıklamalarda bulundu.

MALATYA (İGFA) – Malatya’da mahallelerine yapılan hizmet ve yatırımlardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür eden Yakınca Mahalle Muhtarı Mevlüt Tunç, mahallede kavşak çalışmalarından sonra 2 km asfalt çalışması gerçekleştirerek ulaşım noktasında büyük rahatlama sağlandığını söyledi. Yakınca mahallesinden Özsan Sanayi Sitesine ve Hastahanelere çok rahat bir erişim sağlanacağını belirten Muhtar Tunç, yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Gürkan’a teşekkür etti.

Malatya’daki trafik yoğunluğunu azaltmak için alternatif bulvarlar ile bağlantı yolları açtıklarını belirten Başkan Gürkan ise, Ocak ayında çalışmalarına başlanan söz konusu bölgede diğer akslarla birlikte 7 km’lik bir yol çalışması gerçekleştirdiklerini belirtti. Gürkan, hem trafik güvenliği açısından, hem trafiğin sağlıklı işlemesi ve zaman açısından önemli bir aks olduğunu söyledi. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu