İGF

Manisa Avşar sakinlerinin hizmet mutluluğu

Manisa’nın Turgutlu ilçesine bağlı Avşar Mahallesi’nde alt ve üst yapı çalışmalarını sürdüren MASKİ ekiplerine teşekkür eden mahalle sakinleri, hizmet mutluluğunu “Ecdadımız 1453 yılında İstanbul’u, Cengiz Başkanımız da 1453 oyla Avşar’ı fethediyor” sözleriyle dile getirdi.

MANİSA (İGFA) – Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Burak Aslay, Turgutlu ilçesine bağlı Avşar Mahallesi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Genel Müdür Aslay’a,  Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, İlçe Hizmetleri Daire Başkanı Serpil Çakır, Büyükşehir Belediyesi Turgutlu Muhtarlık Hizmetleri Şube Müdürü Ramazan Hakan Ulak, MASKİ İlçe Şefi Hüseyin Yelkenci, Yatırım İnşaat Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü Hilmi Serkan Emir, MHP İlçe Başkanı Gürhan Bostan, MHP Kadın Kolları Başkanı Senem Yıldız, Meclis üyesi Hasan Koç eşlik etti. 

Genel Müdür Aslay, döşenecek kanalizasyon hattı ile Avşar’ın atıksularının ilçeye 46 milyon TL yatırım bedeli ile inşa edilen atıksu arıtma tesisine taşınacağını da belirtti. Mahallede ilk olarak Turgutlu ilçesine kazandırılan hizmetleri anlatan Müdür Aslay, Turgutlu’ya 85 milyon TL yatırım yaptıklarını belirterek, “Atıksu arıtma tesisi inşa ettik. Hem merkez hem kırsal mahallelerde içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatları döşedik. Daha sağlıklı bir çevre için Albayrak Mahallesinde ana kanalizasyon kollektör hattı işine imza attık. İki ay önce Urganlı, Yeniköy ve Akçapınar Mahallelerimizde altyapı çalışmalarına başladık” diye konuştu.

Alt ve üstyapısını yeniledikleri mahallelerde ücretsiz olarak su sayaçlarını da değiştirdiklerini belirten Aslay, kırsal mahallelerde artık sayaçları da dışarıya aldıklarını, vatandaşların evlerinde olmasa dahi su sayaçlarının  okunabileceğini söyledi.  

Avşar Mahalle Muhtarı Yunus Gürbüz ise, mahallelerine yapılan hizmetten dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Ecdadımız 1453 yılında İstanbul’u, Cengiz Başkanımız da 1453 oyla Avşar’ı fethediyor. Avşar konumu itibarıyla yıllardır büyüyen ve göç alan bir yerleşim yeri. Manisa ilinde en büyük kırsal mahallelerden biri. Büyükşehir’in yapacağı hizmetler, mahallemize bugüne kadar yapılan en büyük hizmet olacak. Ve en gerekli ihtiyacımız. Allah hepinizden razı olsun. Cengiz Başkana ve Büyükşehir ailesine çok teşekkür ediyoruz. Mahallemizde su sıkıntısı da çözüldü. Şimdi de geleceğimiz için hizmet yapılıyor” diyerek ekiplere teşekkür etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu