İGF

Çocuklara hayvan ve doğa sevgisi aşılanacak

Çocuklara hayvan hakları konusunda farkındalık kazanmaları ve yaratıcı okuma becerileri geliştirmelerini hedefleyen Sabancı Vakfı, bu kapsamda geliştirilen Papuduk Kitap setini Türkiye Eğitim Gönülüler Vakfı ile yaygınlaştıracak.

İSTANBUL (İGFA) – Sabancı Vakfı, çocuklara hayvan ve doğa sevgisi kazandırmak amacıyla hazırladığı Papuduk kitap setinin daha çok çocuğa ulaşması için Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile yeni bir iş birliğine imza attı. 

Her birinde hayvan haklarına dair farklı bir temayı ele alan Papuduk kitap setinden yola çıkılarak hazırlanan ve TEGV gönüllülerinin online olarak yürüteceği “Papuduk ile Hayvan Hakları Etkinlikleri”nde çocukların hayvan hakları konusunda farkındalık kazanmaları ve yaratıcı okuma becerileri geliştirmeleri hedefliyor.

Çocukların eğlenirken öğreneceği Papuduk ile Hayvan Hakları Etkinlikleri’nde insanların hayvanlara ve doğaya zarar veren davranışlarına, çocukların yaratıcı düşünme ve problem çözme becerilerinin harekete geçirilmesine odaklanılıyor. 

Etkinliklerde çocuklar kendilerini ve çevrelerini sorgulama fırsatı yakalarken aynı zamanda duygularını anlama, empati kurma, farklı sorunlar karşısında çözüm üretebilme ve problem çözme becerisi gibi alanlarda da kendilerini geliştirebiliyor. İlkokul 1, 2 ve 3. sınıflar için hazırlanan, 70 ila 80 dakikalık 5 ayrı oturumdan oluşan etkinlikler yaratıcı okuma metoduyla gerçekleşiyor. 

Etkinlikler, TEGV Dijital Platformu’nda bütün çocuklara açık ve ücretsiz olarak yayınlanacak. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu