İGF

Gaziantep’te hayvancılık yapan kadınlara tavuk desteği

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Müdürlüğü iş birliğinde Gaziantep’in 9 ilçesinde belirlenen 4 bin kadın hayvan üreticisine 50 bin adet ‘atak-s yumurta tavuğu’ dağıtacak.

GAZİANTEP (İGFA)- Kadınların ev ekonomisine katkıda bulunmak, protein yönünden zengin gıdaların gerek şehirde gerekse de bölgede tüketilmesini sağlamak amacıyla Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi Daire Başkanlığı ile Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Müdürlüğü iş birliğinde yeni bir destek projesine imza attı. Bu kapsamda kente bağlı 9 ilçedeki 4 bin kadın hayvan üreticisine 50 bin adet bölgeye uyumlu, yumurtlama oranı fazla ve hastalıklara karşı yüksek dirençli atak-s türü tavukların dağıtımı için protokol imza töreni düzenlendi. 

YUMURTLAMA ORANI EN YÜKSEK TAVUKLAR

Protokol töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, çiftçiye ve toprağa dair her türlü desteği vermeyi sürdürdüklerini söyledi. İlk kez kanatlı hayvanda desteklere başladıklarını anlatan Başkan Şahin, “Özellikle atak-s dediğimiz tavukların bizim bulunduğumuz bölgede yüksek bir verime sahip olduğunu öğrendik. Yumurtlama kapasitesi en yüksek olan tavuklar. Bu tavuklarımızın önce hangi türünü ve ne şekilde dağıtacağımıza dair bir çalışma raporu oluşturduk. Bu kapsamda kadınlarımızın ev ekonomisine, köy ekonomisine katkısı büyük olacak. Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Müdürü Mustafa Aslan, geldiği günden bu yana bize verdiği destek çok güçlü. Mayıs ayında kadınlarımıza, kadın çiftçilerimize yumurtlamaya hazır olmuş hale gelen tavuklarımızı dağıtmış olacağız” diye konuştu.

SAĞLAM, GÜVENİLİR VE KALİTELİ

Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Müdürü Mustafa Aslan, bu projede bulunmaktan gurur duyduğunu ifade ederek, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile hali hazırda ortak projelerinin devam ettiğini söyledi. Aslan, Tarım Kredi Kooperatifleri Gaziantep Bölge Müdürlüğü olarak protokolde kadın çiftçilere verilecek tavukların dağıtımına sahada destek olacaklarını da belirterek “Üreticiye sağlam, güvenilir, kaliteli ürünleri sorunsuz bir şekilde teslim etmeyi hedefliyoruz” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu