İGF

Mardin’de gıda kolileri sahiplerine ulaştırılıyor

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın talimatıyla, Ramazan ayı dolayısıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara binlerce gıda kolisi dağıtımı başladı.

MARDİN (İGFA) – Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Ramazan ayı içerisinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılmak üzere kendi imkanları ile binlerce gıda kolisi hazırladı.

Daha önce Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na başvurmuş ve sosyal inceleme neticesinde ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilmiş ailelere bulgur, makarna, toz şeker, mercimek, sıvı yağ, nohut, çay, zeytin, salça, pirinç gibi temel gıda maddelerinin içerisinde bulunduğu binlerce gıda kolisi ulaştırmaya başladı.

Ekipler, Artuklu ilçesinde daha önceden tespit edilmiş ihtiyaç sahibi aileleri kapı kapı gezerek gıda kolilerini ulaştırdı. Vatandaşların gıda kolisi için Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na gelerek başvuru yapmaları gerektiği belirtilirken, yaşlı, engelli veya bakıma muhtaç vatandaşların başvurularının ise bir yakını tarafından yapılabileceği bildirildi. Vatandaşlar ayırca başvuru bilgisi için Büyükşehir Belediyesi’nin çağrı hattı ALO 153’ü de arayabilirler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu