İGF

Aksaray’da açılışa hazırlanan çok amaçlı alana saldırı!

Aksaray’da açılışa hazırlanan kapalı semt pazarı ve çok amaçlı sosyal tesise kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafında maddi zarar verildi.

AKSARAY (İGFA) – Aksaray Belediyesi tarafından Cumhuriyet ve Yunus Emre mahallerinin kavşak noktasında hayata geçirilen kapalı semt pazarı ve çok amaçlı sosyal tesisine kimliği belirlenemeyen şahısların saldırısına uğradı.

Aksaray Belediyesi yetkilileri inşaat çalışmaları tamamlanarak yakın bir zamanda açılışını yapacakları pazar içerisindeki sosyal donatı alanlarına ve duvarlarına zarar verildiğini duyurdu. Açılışa kısa bir zaman kalan kimliği belirsiz kişi ya dakişilerce kapıları kırararak içeri girdikleri belirlenen ve içeride duvarlara yazadıkları yazılar, kırdıkları basket potalarının onarılması için belediye ekipleri onarım çalışması başlattı.

Bu tür mekanların kamuya ait mekanlar olduğunu ve toplum yararı için Belediye tarafından hayata geçirildiğini belirten yetkililer, zarar vermenin topluma zarar vermek olduğunu ifade ederek tepki gösterdi. Hatırlanacağı gibi kapalı semt pazarı ve çok amaçlı sosyal tesiste inşaat çalışmaları ve iç dizayn çalışmaları tamamlanmıştı. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu