İGF

Konya Valiliği ‘esnafa iletilmeyen destek’ iddialarını yalanladı

Konya Lokantacılar Odası Başkanı Ali Osman Karamercan, Konya Valiliği’nin esnaf için Konya Büyükşehir Belediyesi’ne 6 milyon TL’lik destek ilettiğini, ancak belediyeden henüz bir destek alamadıklarını iddia etti. Valilik iddiaları yalanladı.

KONYA (İGFA) –  Konya Valiliği, “Valiliğin gönderdiği ödeneğin belediyece esnafa verilmediği” ifadesiyle ilgili açıklamaların gerçeği yansıtmadığını duyurdu. Valiliktan yapılan yazılı açıklamada, söz konusu iddialar yalanlandı.  

Pandemi ile Mücadele Eylem Planı’nın, Valilik koordinasyonunda belediyelerin önemli katkılarıyla icra edildiğinin altı çizilen açıklamada, “Bu kapsamda belediyelerle işbirliği protokolleriyle yapılan hizmetlerimiz başarıyla devam etmektedir. Valiliğimizde Esnaf Odaları Birliğine bağlı oda başkanları ile yapılan istişare toplantısında değerlendirilen konulara dayandırılan bilgi paylaşımı eksik ve gerçeği yansıtmamaktadır. Yapılan toplantıda oda temsilcilerinin birçoğu Belediyelerimizin katkılarından duydukları memnuniyeti ifade ederek teşekkür etmişlerdir. Valiliğimiz ve belediyelerimiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de esnafımızın yanında olmaya devam edecektir” ifadelerine yer verildi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu