İGF

Vertiv’den Hırvatistan’a yeni fabrika

Vertiv, entegre modüler çözümlere yönelik artan talebi desteklemek için Hırvatistan’da inovatif yeni bir fabrika açtı. 10 milyon Euro’luk yatırım EMEA bölgesinde prefabrik modüler veri merkezlerinin üretim kapasitesini iki katından fazla artıracak.

İSTANBUL (İGFA)- Küresel bir kritik dijital altyapı ve süreklilik çözümleri sağlayıcısı olan Vertiv, EMEA bölgesindeki entegre modüler çözümler işini desteklemek için bugün Hirvatistan Rugvica’da yeni bir fabrika açtığını duyurdu.
Bir önceki fabrikayla karşılaştırıldığında yeni tesis, yüzde 130 daha fazla kapalı alan ve yüzde 60 daha fazla açık alan sunuyor ve hızla büyüyen prefabrike modüler veri merkezleri pazarının fırsatlarını değerlendirmek için kolaylıkla genişletilebiliyor. Fabrika ayrıca, PFM modüllerinin yanı sıra termal yönetim klima santrallerinin yapımı için de bir dizi yenilik içeriyor.

Vertiv Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Başkanı Giordano Albertazzi, BT trendleri ve 5G, IoT ve AI gibi teknolojilerdeki yaklaşan gelişmeler hakkında birçok şey duyduklarını fakat arkasındaki yenilikçi fiziksel altyapı hakkında çok fazla bilgileri olmadığını belirterek; “Pazar lideri olarak, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamaya devam etmek ve pazardaki öncü konumumuzu korumak için hem kapasiteye hem inovasyona yatırım yapıyoruz. Bu yeni tesis, sonuç olarak planlarımızı desteklemek, EMEA operasyonumuzun ve küresel müşterilerimizin başarısını sağlamak anlamına geliyor ve faaliyet gösterdiğimiz pazarlarda devam eden yatırımlarımızı yansıtıyor” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu