İGF

Yeni bakandan ’23 Nisan’ mesajı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın ikiye bölünmesiyle oluşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na getirilen Prof. Dr. Vedat Bilgin ayağının tozuyla 23 Nisan için mesaj gönderdi.

ANKARA (İGFA)- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin, kutlama mesajında, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101. kuruluş yıldönümünü yaşadığımız bu anlamlı günde tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

23 Nisan 1920’nin ülkemiz için yepyeni bir dönüm noktası olduğuna vurgu yapan Bilgin şu ifadeleri kullandı: “Bugün; hem kurtuluş savaşımızı zafere götüren yolun başlangıcı, hem de Türkiye Cumhuriyeti’nin müjdecisi olmuştur.

Demokrasinin, milli iradenin, millet egemenliğinin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış günü, geleceğimiz olan kıymetli evlatlarımıza emanet edilmiştir.

Bu emanet barışın, sevginin, umudun ve müreffeh yarınlarımızın güvencesi olan çocuklarımızın omuzlarında ilelebet istikbale yol alacaktır. Biz biliyoruz ki; çocuklarımız ecdadından aldığı düsturla Türkiye Cumhuriyeti’ni vatanının ve milletinin bölünmez bütünlüğünü muhafaza ederek atiye taşıyacaktır. Bu güveni bize veren kıymetli evlatlarımıza sahip olmanın haklı gururunu yaşamaktan onur duyuyoruz.

Bu vesile ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. Yılını yeniden kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum.”

 

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu