Yaşam

Kocaeli’de balık fiyatları zirveye koşuyor

Kocaeli’de balık fiyatları zirveye koşuyor … Denizde av yasağının ilk haftası sonunda balık fiyatları tavan yaptı. detaylar time haberimizde…

Kocaeli’de balık fiyatları zirveye koşuyor

Ufuk BAĞAN (HÜR KOCAELİ)- Denizde av yasağının başladığının ilk haftası geride kalırken balık fiyatları deyim yerindeyse uçtu. Kocaeli’nin İzmit ilçesinde kurulu Balıkhan’da hizmet veren balık satıcıları da fiyatların yüksekliğinden yana şikayetçi.

Balıkhan tezgahlarında olta ile tutulan istavrit 60 liralık kilogram fiyatıyla rekora koşarken, hamsi de kilosu 40 liradan alıcı bekliyor. Balık satıcıları, Ramazan ayının da etkisiyle müşteri sayısında bir hayli düşüş olduğunu belirterek, fiyatların av yasağının bitimine kadar bu seviyelerde olacağını ifade etti. Tezgahlarda olta levrek 120 liradan satılırken, kalkan balığı 220 liralık fiyatıyla krallık tahtını yine kimseye bırakmadı.

Balıkhan’daki bazı balık fiyatlarına gelince; Çipura 80, sardalya 30, levrek (Tane) 35 liradan alıcı bekliyor. İsparinin kilogram fiyatı 35 liraya yükselirken, yerli somon da 45 liralık kilogram fiyatıyla tezgahlarda boy gösterdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu