Doğa Tarım

Emek Partisi’nden patates ve soğan tepkisi

TMO tarafından Kocaeli Gebze Belediyesi’ne teslim edilen ve vatandaşa ücretsiz olarak ulaştırılması planlanan patates ve soğanların, “Huzurlu Gönüller Eğitim Vakfı” aracılığıyla vatandaşa dağıtılmasına EMEP Darıca İlçe Başkanı Orhan Kaya tepki gösterdi.

KOCAELİ (İGFA) – İşçi ve emekçileri patates, soğana muhtaç hale getirenlerin dağıtımda da adaletsizlik yaptığını öne süren Emek Partisi (EMEP) Kocaeli’nin Darıca İlçe Başkanı Orhan Kaya, “Vatandaşa ulaşması gereken patates ve soğan dağıtımı iktidar partili belediye eliyle tarikatlara veriliyor. Bütün imkanları kendi çevresine peşkeş çeken iktidar, bayrak törenleriyle dağıttığı patatesi bile kendi örgütlenmesinin bir aracı haline getiriyor. Kendisinden olana devletin tüm imkanlarını açan iktidar, işçi ve emekçilere zırnık koklatmıyor, düşmanca davranıyor” tepkisinde bulundu.

 “İŞÇİ VE EMEKÇİLER BU GİDİŞE ‘DUR’ DİYECEK”

Her mahallenin muhtar ve ihtiyar heyetinin dağıtım konusunda tercih edilmesi gerektiğini ifade eden Kaya, “Muhtarlıklar gerçek ihtiyacı olanları herkesten iyi bilirler, neden dağıtıma dahil edilmediler? Hükümet ve belediyeler bu işi de siyasi fırsata çevirdi. İlçemizdeki yoksul vatandaşlar salgın koşullarında daha da zor duruma düşmüştür. Yine ilçemizde işsizlik de hat safhadadır. Bu sorunlar on kilo patates, on kilo soğanla çözülemez. Hükümet her aileye insanca yaşayabilecek düzeyde maddi destek sağlamalıdır. İşten atmalar yasaklanmalı, patronların Kod-29 yalanları sonlandırılmalıdır” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu