İGF

Manisa Büyükşehir’den ömürlük altyapı çalışması

Manisa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşletmesi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Turgutlu ilçesine bağlı Çepnidere Mahallesi’nde 154 Mahalle Projesi kapsamında kanalizasyon hattı döşeme çalışmasına başladı.

MANİSA (İGFA) –Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Burak Aslay, Turgutlu ilçesine bağlı Çepnidere Mahallesini ziyaret etti. Aslay’a ziyaretinde, Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, İlçe Hizmetleri Daire Başkanı Serpil Çakır, Büyükşehir Belediyesi Turgutlu Muhtarlık Hizmetleri Şube Müdürü Ramazan Hakan Ulak, MASKİ İlçe şefi Hüseyin Yelkenci, Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü Hilmi Serkan Emir, MHP İlçe Başkanı Gürhan Bostan, MHP Kadın Kolları Başkanı Senem Yıldız, Meclis Üyesi Hasan Koç ve teknik personel eşlik etti. Mahallede başlayan hizmetler için kurban kesilerek dualar edildi.

46 MİLYON LİRALIK YATIRIM

MASKİ Genel Müdürlüğü, Çepnidere Mahallesi’nde 10 kilometre kanalizasyon, 8 kilometre de içme suyu hattı döşeyecek. Altyapı çalışmasının ardından 55 bin metrekare de üstyapı işine hayat verilecek. Çalışmalar tamamlandığında Çepnidere de altıyla üstüyle yepyeni bir görünüme kavuşacak. İl genelinde alt ve üstyapı çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini belirten MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, “ İlçemizin kanayan yarası olan evsel nitelikli atıksu kirliliğine son vermek için 46 milyon TL yatırım bedeli ile atıksu arıtma tesisi inşa ettik. Kırsal mahallelerimizde öncelik sırasına göre alt ve üstyapı çalışmaları gerçekleştirdik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün öncülüğünde yapılan çalışmalar bittiği zaman uzun yıllar arıza için kazı bile yapılmasına gerek kalmayacak” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu