İGF

‘Şans’lı kadın üreticiler için 30 Nisan son tarih

Kadın üreticileri ve tasarımcıları desteklemek amacıyla bu yıl 3’üncüsü “Şans” temasıyla düzenlenen Anadolu’nun Kadın Gücü yarışmasına başvurular 30 Nisan’da sona eriyor.

İSTANBuL (İGFA) – Kültürel mirası yaşatmak için Kadın Kooperatifleri ile yapılan iş birliği kapsamında Anadolu Kültürel Girişimcilik’in bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceği Anadolu’nun Kadın Gücü Yarışması’na son başvuru tarihi 30 Nisan olarak belirlendi. 

Geleneksel motifleri ve kültürel değerleri modernize ederek günümüze taşıyan ürünlere dönüştürmeyi teşvik etmek amacıyla 5 ayrı kategoride düzenlenen yarışmaya, Türkiye’nin dört bir yanından kadın tasarımcı ve üreticiler 5 ayrı kategoride yarışacak. Takı, Tekstil, Ev & Dekorasyon, Kahve Seti kategorilerinde satışa sunulmaya hazır ürünler yarışırken; illüstrasyon kategorisinde yaratıcı çizgiler arasından seçim yapılacak. www.anadolununkadingucu.com adresi üzerinden yapılacak başvurulara ilişkin her kategorinin birinci sonuçları Haziran  2021 tarihinde açıklanacak. Birincilere 10 bin TL ön alım garantisi veren yarışmada, yerel kalkınmayı desteklemek amacıyla bölgedeki kadın üreticiler, ilgili müze mağazalarının tedarikçi listesine de alınacak. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu