İGF

CHP’li Karabıyık’tan Ziya Selçuk’a LGS’de şaibe sorusu!


CHP Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a 6 Haziran’da gerçekleşen LGS sınavındaki şaibe iddialarını sordu.

BURSA (İGFA) – CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, 6 Haziran Pazar günü gerçekleşen Liselere Geçiş Sistemi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı merkezi sınavdaki şaibeleri gündeme getirdi.

CHP’li Karabıyık, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yanıtlanması talebiyle yazılı olarak verdiği soru önergesinde, 1 milyon 243 bin 801 öğrencinin katıldığı sınav ile ilgili bazı şaibelerin basına yansıdığına dikkati çekerek, 2021 LGS sorularının bir yayınevine ait kitapçıkla paralellik gösterdiği iddialarını gündeme taşıdı.
Karabıyık’ın Bakan Selçuk’a şu soruları yöneltti:

2021 LGS sorularının bir yayınevine ait kitapçık ile paralellik gösterdiği iddiaları doğru mudur?Hangi alanlarda kaç soru bu yayınevinin kitapçığı ile paralellik göstermektedir?2021 LGS soruları daha önce her hangi bir alanda yayımlanmış mıdır?İptal edilmesi düşünülen soru var mıdır?2021 LGS ile ilgili herhangi bir soruşturma açılmış mıdır?
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu