İGF

DEVA Batman: “Bir insanın hayatı siyasetin üstündedir”


DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci, geçtiğimiz gün hayatını kaybeden Batmanlı SMA hastası Elif Eva’ya kimsenin sahip çıkmadığını belirtti.

BATMAN (İGFA) – Acı kayıptan dolayı herkesin ders çıkarması gerektiğini belirten DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci, “Bir insanın hayatı, tüm siyasetin üstündedir” dedi.

Batmanlı SMA hastası Elif Eva’nın babası Enes bey ile ilk görüştüğümüzde çocuğu için herşeyin mücadelesini verebilecek bir babanın yardım toplama izni olmadığı gerekçesiyle reddedildiğini anımsatan Başkan Müjdeci, “Yardım toplama iznini reddetme işlemine karşı yürütmeyi durdurma talepli açtıklar iptal davasıyla mahkemenin doğru kararı sonucunda yürütmeyi durdurma kararını aldık ve aile yardım toplama izni ile yardım kampanyalarını tamamlama ümidiyle girişimlerde bulundu. Fakat beklenen desteği alamadılar. İzin olduğu taktirde yardım edeceğini söyleyenler sözlerini tutmadı maalesef. Biz de kampanyalarının belki bizim desteklememiz sebebiyle desteklenmediğini düşünerek haftalar önce mahkeme esas hakkında iptal kararını vermesine rağmen hiç bir yerde duyurmadık” diye konuştu.

Elif Eva’yı kaybedenin insanlık olduğunu belirten Müjdeci, açıklamasında, “Batman bürokrasisi dahil kimse bebeğe sahip çıkamadı. Batman olarak bu parayı toplayabilirdik. Umarım siyasi saiklerle geri durulmamıştır. Sonuç olarak Batman’ın bu acı kaybı neticesinde herkesin bir ders çıkarması ve bir insan hayatının tüm siyasetten üstün olduğunu unutmaması gerekir. Tenha Ailesinin başı sağolsun, Elif Eva’yı unutmayacağız” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu