İGF

Bursa Kosova ile akademik işbirliği yapacak

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), Kosova’nın başkentiPriştine’de eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren “Hasan Priştine” Devlet Üniversitesi ile akademik ve bilimsel işbirliği protokolü imzaladı.

BURSA (İGFA) – Hasan Priştine Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. NaserSahiti, Rektör Yardımcısı Doç. Dr. AlbulenaBlakaj ve Genel Sekreter Esat Kelmendi, Bursa Uludağ Üniversitesi’ni ziyaret etti. Kosova’dan gelen heyeti, BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İrfan Kırıştıoğlu, Prof. Dr. Ferudun Yılmaz, Genel Sekreter Osman Dikmen ve Uluslararası Akademik İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Bülent Şenay ağırladı.

Ziyarette Kosova Kültür Koordinatörlüğü yetkilileri de hazır bulundu. Üniversite yöneticilerinin karşılıklı sunumlarının ardından akademik ve bilimsel işbirliği protokolü imzalandı. Protokol imza töreninde konuşan BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, dost ve kardeş ülke olarak gördükleri Kosova’daki her üniversite ile ikili işbirliği faaliyetlerinin geliştirilmesini arzu ettiklerini vurguladı.

Hasan Priştine Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. NaserSahiti ise Bursa Uludağ Üniversitesi’nin kendilerine göstermiş olduğu yakınlıktan ve işbirliğinden dolayı teşekkür etti. Kosovalı heyet, protokol imza töreninin ardından BUÜ Mühendislik, Fen-Edebiyat ve Tıp Fakültelerine inceleme ziyaretinde bulundu. Fakülte Dekanları ve yöneticiler tarafından ağırlanan Hasan Priştine Üniversitesi yetkilileri ilgili bölümleri, laboratuvarları veTıp Fakültesi Simülasyon ve İyi Hekimlik Uygulamaları Merkezi’ni inceleme imkanı buldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu